Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło dzisiaj rano na drodze powiatowej pomiędzy Chocianowem a Nową Kuźnią. 40 minut po godzinie 6 rano 32-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z seatem kierowanym przez 62-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego.

"Już teraz jednak wiadomo, że badanie stanu trzeźwości 32-letniego kierowcy citroena wykazało 0,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu"
62-latek zginął na miejscu. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Sprawcy tego wypadku grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności, ponieważ spowodował zdarzenie, w którym następstwem jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu.

"Mężczyzna pod nadzorem policjantów został przewieziony do szpitala w związku z doznanym w zdarzeniu obrażeniami"
Już teraz jednak wiadomo, że badanie stanu trzeźwości 32-letniego kierowcy citroena wykazało 0,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy Komendy Policji Powiatowej w Polkowicach - Mężczyzna pod nadzorem policjantów został przewieziony do szpitala w związku z doznanym w zdarzeniu obrażeniami.

"Sprawcy tego wypadku grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności"
Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze oraz o poruszanie się pojazdami z prędkością dostosowaną nie tylko do znaków drogowych, ale przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę, jeśli stan trzeźwości budzi jakiekolwiek wątpliwości.
[KN]