Na niemal wszystkich boiskach w naszej gminie w ubiegły weekend rozegrane zostały pojedynki zarówno w legnickiej grupie klasie okręgowej, jak również w B-klasie. Jak poradzili sobie piłkarze Kryształu Chocianowiec, Arki Trzebnice, WTS Relaksu Szklary Dolne i Victorii Parchów oraz obu drużyn Stali Chocianów?

O poprzedniej kolejce rundy wiosennej pisaliśmy w artykule "Wrócili na murawy", gdzie zapowiadaliśmy także spotkania minionego weekendu. W klasie okręgowej pierwsza drużyna Stali w sobotę, 13 kwietnia o godzinie 16:00 przyjmowała na miejskim stadionie w Chocianowie zawodników Pogoni Góra. Podopieczni Huberta Urbańskiego okazali się dość łaskawi dla gości, z którymi podzielili się punktami po remisie 1:1. Bramkę dla chocianowian zdobył Patryk Matusiak. Już za tydzień, w niedzielę o godzinie 15:00 piłkarzy z Chocianowa podejmie na własnym boisku Chojnowianka Chojnów.

B-klasa spotkała się w naszej gminie

Na murawę dzień później wybiegli także piłkarze drugiej drużyny Stali Chocianów, Arki Trzebnice, Kryształu Chocianowiec, WTS Relaksu Szklary Dolne oraz Victorii Parchów. Co ciekawe żaden z piłkarzy nie musiał wyjeżdżać poza naszą gminę, aby walczyć o punkty w drugiej kolejce rundy wiosennej. Jako pierwsi na boisko w niedzielne przedpołudnie wybiegli piłkarze Kryształu i Victorii, którzy spotkali się w Chocianowcu na derbach Gminy Chocianów. Te okazały się zwycięskie dla gospodarzy, którzy pokonali gości z Parchowa 2:1.

Mecz rozpoczął się szybkimi akcjami to z jednej strony to z drugiej. W 7 minucie rzut różny dla gospodarzy dobre dośrodkowanie Kamil Stefanko zamieszanie w polu karnym do piłki dopada Patryk Kozak i mamy 1-0 dla Kryształu. Parchów nie podawał się atakował aż w pewnym momencie z lewej strony zawodnik popisał się dobrym dośrodkowaniem strzał na bramkę i obrona naszego bramkarza ale wybita piłka przed siebie wpada pod nogi zawodnika z Victorii i z 7 metra pokonuje go po dobitce. Wynik 1-1. Każdy myślał że tak się skończy do przerwy, otóż nie... Zamieszanie w polu karnym zawodnik z Chocianowca fauluje i rzut karny dla Parchowa. Jak to powiadają, nie ma dobrych bramkarzy przy karnych są źli strzelcy i tak o to właśnie tym razem było źle trafiona piłka z wapna i całe szczęście wpada w łapacz bo mogła polecieć dalej. Strona przez bramkarza wyczuta co do strony strzału. Do końca 1 połowy nic się nie zmieniło - opisali przebieg pierwszej połowy sportowi działacze z Chocianowca. - 2 połowa rozpoczęta "oby nie jak tydzień temu z Koźlicami". Mecz rozgrywany w bardzo dobrym tempie to ataki ze strony gości to ze strony gospodarzy. Zmiany trenera gospodarzy przeprowadzone w trakcie spotkanie trafne, dodały nam więcej sił do ataku a także obrony. Brawo za wyczucie czasu. Bramkarz Parchowa naprawdę był dziś dobrze dysponowany wyłapał sporo piłek. Sporo akcji i nerwowych sytuacji z każdej str. Min 75 rzut wolny dla ekipy gości, mur ustawiony, bramkarz gotowy, strzał. Piłka uderzona trafia w mur rykoszet od Kamila Stefanko bramkarz zmylony poszedł w drugą stronę, każdy myślał, że piłka będzie w siatce, a tu parada godna pochwały i braw. Szybki refleks bramkarza Paweł Burdzy daje dalej remis gospodarzom. Goście i kibice nie mogli uwierzyć, że to nie wpadło w sieć. Końcówka meczu obie strony nerwowe, 83 min Mateusz Leszky dostaje piłkę, strzał z 19 metra przy lewym słupku bramkarz Victorii bez szans. BRAMKA. KRYSZTAŁ i kibice w euforii. Do końca nic się nie zmieniło Gospodarze odnoszą zwycięstwo i cenne 3 pkt - podsumowali pojedynek.
Jak dodają działacze z Chocianowca, na ich klubowej stronie w mediach społecznościowych będzie można obejrzeć także niebawem galerię zdjęć z tego pojedynku. Z kolei następnym przeciwnikiem Kryształu będzie GLKS Gaworzyce, z którym na wyjeździe zmierzą się w niedzielę, 21 kwietnia o godzinie 14:00. Wyższość gospodarzy w pojedynku z ubiegłej niedzieli uznali także piłkarze z Parchowa.

Nie udało się zmazać plamy po ostatnim blamażu, przegrywamy na boisku Kryształ Chocianowiec 2:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Kacper Sinicki. Serdecznie dziękujemy naszym kibicom za wsparcie, Gospodarzom dzisiejszego meczu gratulujemy, teraz skupiamy się na kolejnym przeciwniku, którym będzie Arka Trzebnice - dodali w swoim wpisie zawodnicy z Parchowa.
Niestety Parchowianie nie zdobędą punktów także w następnej kolejce, ponieważ ich drużyna zgodnie z terminarzem ligi będzie pauzować. Mniej szczęścia na boisku w ubiegłą niedzielę mieli również piłkarze Relaksu Szklary Dolne, którzy podejmowali LZS Ostaszów. Przyjezdni okazali się zdecydowanie lepsi, pokonując gospodarzy 0:4. Sukcesami na boiskach mogą za to poszczycić się piłkarze drugiej drużyny Stali Chocianów, którzy pokonali w niedzielę KS Kłobuczyn 4:1. Bramki dla Stali zdobyli: K. Komarek (3 gole) oraz M. Wywiał. Najlepszym rezultatem dla gospodarzy zakończył się pojedynek Arki Trzebnice, która podejmowała u siebie piłkarzy Kuprytu 02 z Suchej Górnej.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wzięliśmy udział w wyzwaniu wspierającym leczenie Kuby Gracza, młodszego kolegi z boiska, zmagającego się z chorobą nowotworową. Zachęcamy do pomocy Kubie pod adresem https://wolniodraka.pl/donations/jakub-gracz/. Samo spotkanie zostało rozstrzygnięte jeszcze przed przerwą. Po trzech kwadransach prowadziliśmy 7:0, a ozdobami były trafienia Rafała Burdy i Daniela Pilichowskiego. W drugiej połowie dołożyliśmy kolejne cztery bramki, powtarzając tym samym zdobycz bramkową z ubiegłego tygodnia. Przy okazji, bardzo dziękujemy Panu Ryszardowi Bekieszczukowi za zakup trzech nowych piłek meczowych, a także Panu Jerzemu Bartczyszynowi za wsparcie finansowe. Dzięki takiej pomocy nasz klub może się dalej rozwijać i z optymizmem patrzeć w przyszłość! Osobne słowa uznania należą się Alinie Panicz-Kogus, która zadebiutowała dzisiaj w roli spikerki. Żona Michała, naszego pomocnika, spisała się na medal! Prezentacja składów i angażowanie kibiców po strzelonych golach w ogromnym stopniu podkręcały meczową atmosferę - podsumowali wszystko, co działo się tego dnia na boisku działacze z Trzebnic.
Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Winiarczyk; Daniel Pilichowski, Arkadiusz Bekieszczuk, Łukasz Kajder, Dominik Bekieszczuk; Mateusz Burda, Sebastian Burda, Michał Kogus, Patryk Bień, Rafał Burda; Krzysztof Janik. Na zmiany wchodzili: Piotr Rogalski, Tomasz Kudyba, Jarosław Jakubczyk, Tomasz Boczkowski. Bramki dla Arki zdobyli: Rafał Burda (4 gole), Michał Kogus (2 gole), Sebastian Burda, Piotr Rogalski, Krzysztof Janik, Patryk Bień oraz Daniel Pilichowski. Spotkania w kolejnej dla B-klasowych zawodników z naszej gminy kolejce rozegrane zostaną w niedzielę, 21 kwietnia o godzinie 11:00 (LZS Koźlice podejmą u siebie Arkę Trzebnice, zaś KS Kłobuczyn podejmie Relaks Szklary Dolne) oraz o godzinie 14:00 (GLKS Gaworzyce podejmą Kryształ Chocianowiec, zaś Kupryt 02 Sucha Górna podejmie Stal II Chocianów).

Zapraszamy do kibicowania. Zachęcamy także do śledzenia naszego portalu. Tutaj zawsze znajdziecie najważniejsze i najciekawsze informacje!