Dzięki staraniom Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego do Gminy Chocianów po ponad 22 latach powróciły kolejowe przewozy pasażerskie, dlatego teraz chocianowianie mogą korzystać z promocji oferowanych przez Koleje Dolnośląskie. Najbardziej opłacalna już od dzisiaj!

O zaletach Dolnośląskiego Biletu Weekendowego (DBW) pisaliśmy niedawno na naszym portalu w artykule: "Koleje Dolnośląskie i POLREGIO łączą siły". Jak informowaliśmy wówczas DBW  jest ważny od godziny 18:00 dnia roboczego poprzedzającego weekend (najczęściej jest to piątek) do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych (najczęściej jest to poniedziałek). Jeśli weekend jest przedłużony, czas obowiązywania biletu również się wydłuża. I właśnie w ten weekend mamy do czynienia z taką sytuacją.

Namówiliście nas! Nadchodzi majówka z Dolnośląskim Biletem Weekendowym od godz. 18.00 28 kwietnia do godz. 6.00 4 maja - przekazali pracownicy Kolei Dolnośląskich. - Wielu z Was odwiedzając nasze stoisko w ubiegły weekend, prosiło o przedłużenie ważności Dolnośląskiego Biletu Weekendowego. Opowiadaliście o swoich planach wycieczkowych (przy okazji: dziękujemy za mnóstwo inspiracji!), które trudno będzie zrealizować w trzy dni. Dlatego zdecydowaliśmy się wydłużyć ważność Dolnośląskiego Biletu Weekendowego. Udanego zwiedzania! - wyjaśnili kolejarze.
Przypomijmy, że Dolnośląski Bilet Weekendowy zastąpił ofertę Weekend z KD i obowiązuje w pociągach Kolei Dolnośląskich oraz POLREGIO na terenie województwa dolnośląskiego. Oznacza to więcej połączeń za tę samą cenę, tylko 59 zł. Szczegóły tego rozwiązania dostępne są na stronie Kolei Dolnośląskich (kliknij link).