Wojewoda Dolnośląski zbiera informacje na temat zalanych powierzchni gospodarstw rolnych, pól uprawnych, łąk i pastwisk. W związku z powyższym Urząd Miasta i Gminy Chocianów informuje w jaki sposób gospodarze mogą przekazywać niezbędne informacje.

Imię i nazwisko oraz adres właściciela gospodarstwa rolnego, jego numer telefonu, a także wielkość pól uprawnych, łąk i pastwisk dotkniętych podtopieniami to informacje zbierane obecnie przez Wojewodę Dolnośląskiego. Raporty z tymi informacjami mają przekazywać gminy, dlatego pracownicy tutejszego magistratu proszą o kontaktowanie się poszkodowanych z sołtysami, którym należy przekazać szczegółowe informacje.

- W przypadku utrudnionego kontaktu lub braku możliwości skontaktowania się z sołtysem, prosimy o przesłanie wskazanych informacji bezpośrednio do pracownika Urzędu Miasta i Gminy Chocianów, pana Zbigniewa Zielińskiego, najlepiej drogą mailową na adres zbigniew.zielinski@chocianow.pl - przekazuje Krystian Wan, rzecznik prasowy chocianowskiego magistratu.
Zebrane dane zostaną przekazane przez sołtysów do Urzędu Miasta i Gminy Chocianów, a stąd bezpośrednio odpowiednim służbom wojewody.