To kolejny raz kiedy Burmistrz Tomasz Kulczyński poprzez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chocianowie przekazuje nieodpłatnie lokalnej policji testy do sprawdzania kierowców na obecność narkotyków. Ich łączna wartość to blisko 6 tysięcy złotych.

O tym, jak skuteczne są te testy nasi Czytelnicy mogli przeczytać już na początku października 2019 roku w artykule: "Drug Test 5000 już pracuje na siebie". Wówczas dosłownie kilkanaście godzin po przekazaniu narkotestów policji, funkcjonariusze zatrzymali kierowcę pod wpływem narkotyków.

- Mając na uwadze działania Policji prowadzone na terenie Gminy Chocianów oraz specyfikę pracy funkcjonariuszy Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Pan Tomasz Kulczyński, w ubiegłym tygodniu poprzez członków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chocianowie nieodpłatnie przekazał w formie darowizny rzeczowej dla Komisariatu Policji w Chocianowie dwa opakowania narkotestów Drug Test 5000 SKT 7 CE (kaseta Drug Check 5000) oraz jedno opakowane DDC 3000 STK 6 non IVD (Drug Check 3000) do sprawdzania obecności narkotyków o łącznej wartości 5.966,24 zł - przekazał Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Zakupione zestawy pozwolą na wykonanie w uzasadnionych przypadkach około 60 testów, co mamy nadzieję zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego na terenie Gminy Chocianów - dodaje Wan.
Przypomnijmy, że Drug Test 5000 to specjalistyczny sprzęt do wykonywania testów na obecność narkotyków w organizmie, który został przekazany przez Burmistrza Kulczyńskiego pod koniec 2019 roku. Tester posiada dużą wiarygodność wyników , co potwierdza wysoki stopień zgodności z testami krwi. Tester wykrywa następujące substancje: amfetamina i jej pochodne, opiaty, kokaina i produkty jej rozkładu, benzodiazepiny, kanabinoidy, ketamina czy metadon.