W ramach policyjnego projektu zakładającego objęcie szczególną ochroną ofiar i świadków przemocy utworzona została bezpłatna aplikacja pod nazwą Twój Parasol. Skierowana została do osób doznających przemocy w rodzinie.

"W celu zapewnienia dyskrecji użytkowania aplikacji oficjalną częścią aplikacji jest zestawienie danych pogodowych odpowiednich do lokalizacji"
"Twój Parasol" można zainstalować na smartfonie z systemem operacyjnym Android lub iOS. Dzięki niej osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i ważne informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących pomoc.

"Aplikacja pozwala użytkownikowi dyskretnie wysłać prośbę o pomoc, szybko wybrać połączenie z numerem alarmowym, prowadzić ukryty notatnik ze zdjęciami lub nagraniami video"
- Aplikacja umożliwia również przesyłanie informacji o zdarzeniach przemocowych do ewentualnego wykorzystania później oraz możliwość kontaktu z wcześniej skonfigurowanym adresem email lub możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego - opisuje aplikację sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy KPP w Polkowicach - Aplikacja działa w dwóch trybach: jawnym oraz ukrytym. W celu zapewnienia dyskrecji użytkowania aplikacji oficjalną częścią aplikacji jest zestawienie danych pogodowych odpowiednich do lokalizacji - dodaje rzecznik policji.

"Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących pomoc"
W trybie ukrytym aplikacja pozwala użytkownikowi dyskretnie wysłać prośbę o pomoc, szybko wybrać połączenie z numerem alarmowym, prowadzić ukryty notatnik ze zdjęciami lub nagraniami video, które nie są zapisywane w pamięci telefonu, natomiast są automatycznie wysyłane na wskazany wcześniej e-mail.
[KN]