Na chocianowski Rynek maturzystów zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie Piotr Machoń. Wszystko za sprawą poloneza, którego odtańczą abiturienci tutejszej szkoły średniej.

Już jutro, we wtorek, 13 lutego na chocianowski Rynek o godzinie 11:00 powrócą maturzyści, którzy podobnie, jak ich koledzy i koleżanki w zeszłym roku odtańczą tradycyjnego studniówkowego poloneza.

- Choć do najważniejszego w życiu egzaminu zostało już mniej niż 90 dni, to ten piękny zwyczaj, który zainicjowany został przez Pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, powoli przeradza się w naszą chocianowską tradycję - komentuje dyrektor ZS w Chocianowie Piotr Machoń, współorganizator wydarzenia. - Zapraszam wszystkich chętnych do podziwiania tanecznych zmagań naszych maturzystów - dodaje dyrektor Machoń.
My z kolei postanowiliśmy sięgnąć pamięcią do ubiegłorocznego, pierwszego odtańczonego poloneza na chocianowskim Rynku, który sfilmowany został przez dziennikarzy chocianow.tv.