Tym razem w Szklarach Dolnych musieli interweniować strażacy z naszego regionu. Nie zabrakło także policji i pogotowia. Wszystko przez pożar garażu, w którym spłonęło auto. Relację przygotowali dziennikarze chocianow.tv.

W poniedziałek, 27 listopada przed południem wybuchł pożar garażu w Szklarach Dolnych. Niestety w jego wyniku spłonął samochód, a jedna poszkodowana osoba trafiła w ręce medyków. Szczegółowo zdarzenie opisują administratorzy strony 112 Polkowice.

Do pożaru zabudowań doszło w poniedziałek 27 listopada 2023 po godzinie 11 w miejscowości Szklary Dolne. Do działań zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Polkowice oraz OSP Szklary Dolne, OSP Parchów, OSP Chocianów, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję. W wyniku pożaru jedna osoba została poszkodowana. Pożar udało się szybko opanować. Spaleniu uległ pojazd osobowy. Z budynku ewakuowano butle z gazem. Dalsze działania prowadziła policja - czytamy na tej stronie w mediach społecznościowych.
W akcji udział wzięły zastępy straży pożarnej: trzy Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze z Polkowic, a także z naszej OSP z naszej gminy: Parchowa, Szklar Dolnych oraz Chocianowa. Ci ostatni brali już dzisiaj udział w gaszeniu pożaru auta, o czym pisaliśmy w artykule "Nocne gaszenie auta na trasie do Chojnowa".