Ksiądz Proboszcz Stanisław Łobodziec zaprasza wiernych do wspólnej modlitwy w zbliżającą się białą niedzielę. Ze względu na trwające obostrzenia związane z epidemią koronawirusa jeszcze jutro nabożeństwo będzie transmitowane z Kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o godzinie 11:30.

Trzeba zauważyć, że dotychczasowe transmisje na żywo na kanale Chocianów TV na jednym z najstarszych serwisów społecznościowych cieszą się dużą popularnością. Kolejne nabożeństwa nadawane przez lokalną telewizję internetową pobijały rekordy oglądalności. Dotychczas wszystkie transmisje zostały odtworzone blisko 8300 razy. Dzięki tak dużemu zainteresowaniu chocianowscy wierni mogą liczyć na kolejne transmisje.

- Szczęść Boże! Pragnę w ten sposób, za pomocą tych środków społecznego przekazu z wszystkimi się przywitać, pozdrowić - mówi na nagraniu ksiądz proboszcz Stanisław Łobodziec - chcę też na wstępie podziękować panu burmistrzowi za jego inicjatywę, że możemy tu każdej niedzieli łączyć się wspólnie, przeżywać te wielkie misteria naszego zbawienia - dodaje proboszcz.

Największą popularnością dotychczas cieszyło się Triduum Paschalne i Msze Święte z okazji Zmartwychwstania Pańskiego. Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego w uroczystościach za pośrednictwem Chocianow.tv mogło uczestniczyć nawet 20 tysięcy wiernych.

- Chcę zaprosić na następne nasze audycje - zachęca proboszcz Łobodziec - w najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego, piękną uroczystość. Będzie transmisja o 11:30, a więc zapraszam do wspólnej modlitwy. W ten sposób będziemy się łączyć, tworząc jedność Kościoła chocianowskiego - dodaje ksiądz.

Z okazji tak dużego zainteresowania inicjatywa burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, aby transmitować lokalne nabożeństwa będzie kontynuowana w kolejne niedziele. Już jutro wierni będą mieli okazję od godziny 11:30 uczestniczyć we wspólnej modlitwie z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego transmitowanej z tutejszego Kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
[KN]