Kierowcy, a przede wszystkim pasażerowie żółtych autobusów muszą przyzwyczaić się do zmian w organizacji ruchu na ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chocianowie, dzięki którym będzie bezpieczniej. Chodzi o zmianę lokalizacji przystanku autobusowego.

Pasażerowie bezpłatnej komunikacji autobusowej będą musieli zmienić swoje miejsce korzystania z przystanku autobusowego na ulicy Pileckiego. Wszystko dlatego, że zmianie uległa jego lokalizacja. Użytkownicy żółtych autobusów do przejścia na nowy przystanek będą mieli niewiele ponad 100 metrów z poprzedniego miejsca.

- Przenieśliśmy przystanek autobusowy o około 130 metrów dalej, w ciągu ulicy Pileckiego ze względów bezpieczeństwa - informuje Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Stara wiata przystankowa stała tuż przy wyjeździe straży pożarnej i zdarzało się, że wozy, które miały jechać na akcję musiały czekać, aż spod przystanku odjadą autobusy. Były to zdarzenia sporadyczne, ale w takich sytuacjach każda sekunda ma znaczenie - dodaje Wan.
W związku z tymi przenosinami, w nowym miejscu stanęła wiata przystankowa. Zmiana dotyczy przystanków w obu kierunkach jazdy.
[KN]