Na dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej radni uchwalili wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2021 – 2024. Co dokładnie planuje w tym czasie wykonać Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne?

Spółka przygotowała plan rozwoju i modernizacji chocianowskich wodociągów, który zawiera łącznie 21 punktów. Najważniejsze z nich to: modernizacje zakładów uzdatniania wody w Chocianowie (I etap) i Pogorzeliskach (II etap), kontynuację przyłączy wody w Rakowie, budowę sieci wodociągowej w rejonie ulicy Spacerowej, ulicy Leśny Zakątek, ulicy Różanej, i ulicy Sosnowej, budowa nowego ujęcia wody w Chocianowie, budowa i przebudowa sieci w Pogorzeliskach (I etap), Parchowie i Trzebnicach-Marynowie.

- Burmistrz postawił przede mną ważne dla mieszkańców zadania. Musimy wreszcie przywrócić mieszkańcom Chocianowa godność, budując dla nich wodociągi i kanalizację, aby wreszcie mogli żyć w takich warunkach, w jakich powinni żyć obywatele europejskiego kraju w XXI wieku - informuje Marcin Falkiewicz, prezes PWK. - Jako chocianowianin jestem zażenowany, że mieszkańcy musieli tak długo czekać na podstawowe udogodnienia, ale wierzę, że wraz z Panem Burmistrzem nadrobimy te zaległości. Dostajemy od mieszkańców informacje, że wreszcie czują się ważni, że ktoś o nich dba i z tego jestem dumny - podsumowuje Falkiewicz.
Wodociągi to jednak nie wszystko, co zostało zaplanowane do realizacji w tej kadencji. PWK zamierza bowiem zrealizować także budowę sieci kanalizacji sanitarnej w rejonach ulic Głogowskiej, Leśny Zakątek, Spacerowej, Bohaterów Wojska Polskiego, Różanej i Sosnowej.
[KN]