W najbliższy czwartek, 14 maja o godzinie 9:00 spotkają się radni miasta i gminy Chocianów. W związku z epidemią lepiej jednak obejrzeć to spotkanie na kanale Gminy Chocianów w serwisie społecznościowym YouTube niż na sali Regionalnego Centrum Kultury. Przyglądamy się punktom, nad którymi pochylą się przedstawiciele mieszkańców.

Wśród spraw, którymi zajmą się chocianowscy rajcowie podczas 26. sesji Rady Miejskiej w Chocianowie możemy znaleźć m.in. obniżenie opłat za usługi opiekuńcze, rezygnację z powołania spółki sportowej, zmianę delegacji do Związku Gmin Zagłębia Miedziowego, wsparcie dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, program opieki nad zwierzętami bezdomnymi czy studium zagospodarowania przestrzennego oraz planem gospodarki niskoemisyjnej.

"Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną i ograniczenia w organizacji zawodów sportowych oraz imprez powoływanie spółki Stal Chocianów w obecnym czasie jest nieuzasadnione, dlatego Burmistrz Tomasz Kulczyński podjął decyzję o rezygnacji z pierwotnych zamierzeń"
O wielu tych sprawach już informowaliśmy. Najbardziej popularnymi wśród naszych czytelników były m.in. informacje o Stali Chocianów, która utrzymała się w 4 lidze, a także decyzji Burmistrza z początku kwietnia o rezygnacji z funkcjonowania spółki Stal Chocianów. Jeśli radni potwierdzą tę decyzję w głosowaniu tutejszy klub zostanie w rękach stowarzyszenia, czyli tak jak było do tej pory.

- Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną i ograniczenia w organizacji zawodów sportowych oraz imprez powoływanie spółki Stal Chocianów w obecnym czasie jest nieuzasadnione - podsumowuje Krystian Wan z chocianowskiego Ratusza - dlatego Burmistrz Tomasz Kulczyński podjął decyzję o rezygnacji z pierwotnych zamierzeń - dodaje Wan.

Szczegóły decyzji podjętych przez tutejszą Radę Miejską poznamy w najbliższy czwartek, o czym z pewnością będziemy Państwa informować na bieżąco
Innymi tematami, którymi zajmą się radni będzie także zmiana składu delegacji do ZGZM. W ostatnich dniach komentarze mieszkańców rozgrzały atmosferę wokół zmian opłat za śmieci, o czym pisaliśmy w artykule "Zmiana cen za śmieci, ostre komentarze i decyzja radnych". Pisaliśmy także o ZOZ w Bolesławcu, któremu gminy z naszego regionu przekażą ćwierć miliona na walkę z koronawirusem.

Szczegóły decyzji podjętych przez tutejszą Radę Miejską poznamy w najbliższy czwartek, o czym z pewnością będziemy Państwa informować na bieżąco.
[KN]