Kadra pedagogiczna oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach zapraszają wszystkich zainteresowanych do zapisów do oddziału, punktów przedszkolnych oraz klasy pierwszej. Dlaczego warto skorzystać z tej oferty edukacyjnej? O nowej sali informatycznej otwartej dzięki współpracy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego i Marszałka Tymoteusza Myrdy, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Wandycza oraz dyrektora szkoły mogliście przeczytać m.in. w jednym z numerów Informatora Gminy Chocianów. Sprawdzamy szczegóły!

W sieci pojawiły się pierwsze plakaty zachęcające do zapisania dzieci do placówki edukacyjnej w Trzebnicach w gminie Chocianów. Wśród zalet pracownicy wymieniają: wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, opiekę specjalistów (pedagoga, psychologa oraz logopedy), zajęcia pozalekcyjne, w pełni wyposażoną pracownię informatyczną, nowoczesną bazę dydaktyczną (interaktywna podłoga FunFloor, tablety, LEGO Education, monitory oraz tablice interaktywne), bogaty kalendarz uroczystości, konkursów i wycieczek, świetlicę szkolną, świetne zaplecze sportowe, zorganizowany dowóz dzieci do szkoły oraz zdrowe i smaczne obiady dostarczane na zasadzie cateringu.

PRACOWANIA INFORMATYCZNA OTWARTA!

Na początku tego roku kalendarzowego udało się także otworzyć salę informatyczną dla uczniów, która nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie wielu osób.

Miałem przyjemność otworzyć nową pracownię informatyczną w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach. Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Tymoteuszem Myrdą, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego udało się zakupić nowe komputery, a dzięki zaangażowaniu Dyrekcji Szkoły oraz Urzędu Miasta i Gminy Chocianów przeprowadzić niezbędny remont – przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński. – Bardzo się cieszę z realizacji tej obietnicy, zwłaszcza, że korzystać z niej będzie nasza szkolna młodzież – dodał szef chocianowskiego samorządu.
W uroczystości otwarcia udział wzięli także z ramienia Rady Rodziców Monika Podziewska oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie Piotr Wandycz, radny z Trzebnic.

Jest to nasza młodzież, jest to edukacja, co jest niezwykle ważne. Dlatego bardzo się cieszę, że udało się zrealizować te inwestycję Dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt – panu marszałkowi, nauczycielce i dzieciom, które przygotowały prace, panu burmistrzowi absolutnie wszystkim, którzy się zaangażowali. Ta sala była naprawdę potrzebna – mówi Piotr Wandycz. – To jest pierwszy raz w historii tej szkoły, że są nowe komputery, nowa odświeżona sala. Mam nadzieję, że nauczyciele pozwolą dzieciom na kilka minut gry na nowym sprzęcie – dodał radny na łamach Informatora Gminy Chocianów.
Uczniowie otwarcie sali uświetnili wspaniałym występem artystycznym, po którym zabrały się do pilnej nauki na nowym sprzęcie. Swojego zadowolenia nie krył również dyrektor placówki Kamil Lis.

Sala informatyczna, która powstała w tym roku, jest niebywałym sukcesem dla naszej szkoły. Jeśli sięgam pamięcią i z informacji, które otrzymałem od pozostałych pracowników starszych stażem ode mnie w tej szkole nigdy nie było nowej, prawdziwej, z prawdziwego zdarzenia sali informatycznej. Dzięki współpracy z urzędem gminy i panu Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu, a przede wszystkim panu marszałkowi Myrdzie mamy 25 komputerów nowych, mamy monitory interaktywne i wiemy, że na lata nam to posłuży – przekazał dyrektor szkoły w Trzebnicach Kamil Lis.
W swoich mediach społecznościowych relację z uroczystości otwarcia opublikował także włodarz naszej gminy. Nagranie obejrzycie poniżej.

(pod nagraniem dalsza część artykułu)


Zapisy do szkoły rozpoczną się w piątek, 1 marca i potrwają do piątku, 22 marca br. Szczegóły rekrutacji można poznać osobiście, drogą telefoniczną (dzwoniąc pod nr 76-817-41-06) lub drogą mailową (pisząc na adres: sekretariat@sptrzebnice.pl). Informacje dostępne będą również na stronie https://sptrzebnice.pl/. Zapraszamy!