W poniedziałki i środy o godzinie 15:30 w nowym sezonie trenować będą rugbyści w Chocianowie. Startują już w najbliższy poniedziałek, 2 sierpnia.

Wszystkich fanów tego sportu zachęcać nie trzeba. Niezdecydowanych warto. Rugby jest sportem ogólnorozwojowym, na którym skorzystać mogą dzieci i młodzież bez względu na płeć.

- Na treningi zapraszamy oczywiście wszystkich dotychczasowych uczestników, ale także wszystkie nowe chętne dzieci. Trenować rugby w Chocianowie można już od 5 roku życia, a warto, bo to sport, który kształtuje charaktery i rozwija zawodników pod każdym względem, zarówno siłowym, jak i szybkościowym i wytrzymałościowym - zachęca chocianowską młodzież Tomasz Nimczyk, Prezes Klubu Rugby Miedziowi Lubin.
Zajęcia rugby w Chocianowie przynoszą już swoje pierwsze efekty. Młodzi mieszkańcy naszej gminy dumnie reprezentowali ją w Międzywojewódzkim Turnieju Dzieci i Młodzieży w Jarocinie, gdzie odnieśli swoje pierwsze sukcesy. Pisaliśmy o tym w naszym artykule: "Pierwsze sukcesy chocianowskich rugbystów".

- Z treningami wracamy w poniedziałek, 2 sierpnia o godzinie 15:30 na boisku Stali Chocianów. Zmienia się także grafik treningów. Od sierpnia będziemy się spotykać w poniedziałki i środy o 15:30. Do zobaczenia - dodaje prezes Nimczyk.
Sportowe sukcesy to nie jedyne atrakcje, jakie czekają na zawodników. W ubiegłym sezonie młodzi mieszkańcy Chocianowa trenowali także na turnusie wyjazdowym, o czym pisaliśmy w naszym artykule: "Młodzi rugbiści z Chocianowa trenują na plaży i nie tylko".