W sobotę, 19 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół w Chocianowie odbył się Turniej Siatkarski Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Chocianów i ich przyjaciół. Imprezę patronatem objęli Starosta Kamil Ciupak oraz Burmistrz Tomasz Kulczyński, który wsparł imprezę finansowo ze środków prywatnych.

Organizatorami turnieju byli Zarząd Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych i Przewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie Piotr Wandycz, zaś współorganizatorem Zespół Szkół w Chocianowie (czytaj: "Siatkarskie emocje ochotników strażaków"). Burmistrz Tomasz Kulczyński kolejny już raz postanowił wesprzeć sportową inicjatywę finansowo.

- Bardzo się cieszę, że kolejny raz mogłem wesprzeć tę sportową inicjatywę ze środków prywatnych, tak jak robiłem to dotychczas. To dla mnie bardzo ważne, aby różne środowiska w naszej gminie się integrowały i będę wspierał takie inicjatywy, również w przyszłości - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński.
W turnieju udział wzięło siedem drużyn, dwie żeńskie (obie z Trzebnic) oraz pięć męskich. W klasyfikacji końcowej w najlepsze lokaty zajęli strażacy z Trzebnic, na podium stanęli także strażacy z Michałowa (2 miejsce) oraz Radni i Przyjaciele (3 miejsce). Na czwartym miejscu uplasowali się ochotnicy z Parchowa, zaś na piątym ochotnicy ze Szklar Dolnych.

- Bardzo dziękuję wszystkim organizatorom i uczestnikom za świetną zabawę w myśl zasady "sport to zdrowie". Podziękowania kieruję przede wszystkim do zawodników, którzy pokazali ducha walki w duchu fair-play, dziękuję Panu Burmistrzowi i Panu Staroście za objęcie naszego wydarzenia patronatem, dziękuję także kadrze Zespołu Szkół w Chocianowie za zaangażowanie organizacyjne – komentuje Piotr Wandycz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie, organizator wydarzenia. - Cieszę się także, że udało nam się pozyskać upominki dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki turnieju, a także wejściówki na mecz Cuprum Lubin dla czterech najlepszych drużyn – dodaje organizator Piotr Wandycz.
Nagranie przygotowane przez lokalną telewizję chocianow.tv do obejrzenia poniżej.