Nieuchronnie zbliża się druga rocznica objęcia przez Tomasza Kulczyńskiego stanowiska Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów. Z tej okazji postanowiliśmy zweryfikować na jakim etapie realizacji są złożone przez Kulczyńskiego obietnice wyborcze z 2018 roku. Zapraszamy na pierwszą część naszej nowej serii.

BEZPŁATNA KOMUNIKACJA PASAŻERSKA W MIEŚCIE I KAŻDEJ WSI
To był flagowy pomysł Tomasza Kulczyńskiego i kandydatów na radnych z jego komitetu wyborczego. Wśród przeciwników aktualnego włodarza Chocianowa w kampanii wyborczej pojawiały się sygnały, że będzie to wyrzucenie pieniędzy w błoto, że mieszkańcy naszej gminy mają samochody i nie będą jeździć żółtymi autobusami.

O tym pomyśle było głośno jeszcze przed kampanią wyborczą z 2018 roku. Podczas gdy mieszkańcy byli zainteresowani tego typu rozwiązaniem, ówczesna Rada Miejska nie chciała nawet wysłuchać organizatora przewozów, Starosty Powiatu Lubińskiego Adama Myrdy. W wyniku tego zdecydowana większość tamtych radnych nie jest już członkami tego gremium. Po wyborach w 2018 roku przyszli nowi radni, którzy zgodzili się z burmistrzem Kulczyńskim, że "Czas na zmiany".

- Dziś można powiedzieć, że bezpłatna komunikacja dla mieszkańców gminy Chocianów funkcjonuje w najlepsze. Obietnica wyborcza została spełniona – podsumowuje Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Cały czas wsłuchujemy się w głosy mieszkańców, dlatego od 15 października ruszyliśmy z nowym, poprawionym na życzenie użytkowników bezpłatnej komunikacji, rozkładem jazdy. Dziękujemy za wszystkie sygnały i głosy poparcia w tej kwestii – dodaje Wan.
Jak funkcjonuje komunikacja w naszej gminie pisaliśmy już wielokrotnie. Wśród naszych artykułów znajdziecie: "Autobusy jednak dowożą", "Kulczyński: cieszę się, że komunikacja jest potrzebna", "Sprawniej dojadą do szkół" oraz ostatni "Od czwartku nowy rozkład jazdy". Tę obietnicę wyborczą, dzięki której mieszkańcy każdej miejscowości w gminie Chocianów mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji, burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu udało się zrealizować już w pierwszych miesiącach swojego urzędowania. Jak jest z pozostałymi obietnicami? O tym już niebawem!

Sprawdzamy obietnice wyborcze Kulczyńskiego!
Na ulotce wyborczej Tomasza Kulczyńskiego w 2018 roku znalazło się także dementi wyborczych plotek podsycanych przez politycznych oponentów. Także te punkty wymagają weryfikacji, dlatego sprawdzamy:

1. NIE PRZYNALEŻĘ do żadnej partii politycznej i nigdy nie przynależałem.
PRAWDA. W tym zakresie nic się nie zmieniło. Tomasz Kulczyński pozostaje bezpartyjny.

2. NIE MAM zamiaru likwidować żadnej ze szkół w Mieście ani w Gminie.
PRAWDA. Aktualnie trwają prace nad reorganizacją systemu edukacji w naszej gminie, jednak żadna ze szkół nie zostanie zlikwidowana.

3. Moją intencją NIE JEST ODERWANIE MiG Chocianów od Powiatu Polkowickiego.
PRAWDA. Od początku tej kadencji ani z Urzędu Miasta i Gminy Chocianów ani z Rady Miejskiej nie wyszła żadna propozycja "oderwania" naszej gminy od Powiatu Polkowickiego.

4. NIE MAM zamiaru zwalniać ludzi z pracy ani zatrudniać ludzi z innych miast.
PRAWDA. Wszyscy urzędnicy pracujący w chocianowskim magistracie zatrudnieni zostali zgodnie z zasadami Ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz.U. 2008 nr 223 poz. 1458). Oznacza to, że wyłonieni byli w drodze konkursów, które mogą opierać się wyłącznie o kompetencje przyszłego pracownika, a nie o ksenofobiczne argumenty pochodzenia czy miejsca zamieszkania.

5. PODATKI NIE WZROSNĄ po wprowadzeniu darmowej komunikacji.
PRAWDA. Podatki lokalne w tej kadencji nie wzrosły.

6. NIE MAM zamiaru kandydować do sejmu po wygranych wyborach na urząd Burmistrza.
PRAWDA. Tomasz Kulczyński od czasu wyboru na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów nie kandydował w wyborach do Sejmu RP.

JUŻ ZA TYDZIEŃ ROZLICZYMY TOMASZA KULCZYŃSKIEGO Z KOLEJNEJ OBIETNICY!
[KN]