To dzięki udanej współpracy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego i Urzędu Miasta i Gminy Chocianów z Klubem Rugby Miedziowi Lubin możliwe są zajęcia Rugby w Chocianowie dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Chocianów. To właśnie decyzje szefa chocianowskiego samorządu spowodowały, że rugbyści mają gdzie ćwiczyć.

Od początku kadencji pisaliśmy o tej współpracy. Szczegóły znajdziecie w artykułach: "Zajęcia rugby już dzisiaj", "Najmłodsi rugbiści kolejny raz na hali", "Pierwsze sukcesy chocianowskich rugbystów", "Młodzi rugbiści z Chocianowa trenują na plaży i nie tylko", "Ponad 100 treningów, 150 godzin zabaw i 2 turnieje. Rugbyści podsumowali ostatni rok" oraz "Chocianów stolicą rugby". Wszystko to możliwe było właśnie za sprawą decyzji podjętych przez włodarza Tomasza Kulczyńskiego.

- Faktycznie, Burmistrz Tomasz Kulczyński użyczył miejsce i środki na działania dla rugbystów, co jest dowodem na udaną współpracę. Cieszy nas zainteresowanie mieszkańców tym sportem, bo magistrat zawsze pozytywnie patrzy na rozwój dzieci i młodzieży w naszej gminie - komentuje Krystian Wan, rzecznik prasowy chocianowskiego magistratu. - Ostatnio na terenie Gminy w obrębie pasów drogowych pojawiły się banery promujące zajęcia z rugby, co oczywiście spotyka się z naszym entuzjazmem i pozytywną reakcją na taką formę promocji działalności prywatnego stowarzyszenia z Lubina - dodaje Wan.
Przypomnijmy także, że od samego początku działalności w Chocianowie rugbyści mieli udostępnione bezpłatnie halę (do czasu, gdy Wojewoda Dolnośląski nie zdecydował o przeznaczeniu jej na pomoc uchodźcom wojennym), a także teren stadionu w Chocianowie.

- Rugby Chocianów ma dalszą możliwość rozwoju dzięki udostępnieniu obiektów sportowych administrowanych przez gminę Chocianów - mówi Elżbieta Kowalczuk, kierownik referatu GK. - Rozwój sportu w tej kadencji cieszy wszystkich – dodaje Kowalczuk.
Dotychczas rugbyści nie pozostawali także dłużni, o czym świadczą liczne prezenty przekazywane przez prezesa Klubu Rugby Miedziowi Lubin na ręce Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego (zdjęcia poniżej).