Chociaż przychodnia medyczna w Trzebnicach działa już od połowy marca, to właśnie wczoraj nastąpiło jej oficjalne otwarcie. Kolejna inwestycja będąca realizacją obietnicy wyborczej Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego zakończona sukcesem. Materiał z tego wydarzenia przygotowała lokalna telewizja chocianow.tv (wideo poniżej).

W środę, 31 marca nastąpiło oficjalne otwarcie przychodni zdrowia w Trzebnicach. W uroczystości, obok włodarza naszej gminy udział wzięli ksiądz Proboszcz Stanisław Łobodziec, Starosta Powiatu Polkowickiego Kamil Ciupak, Przewodniczący Rady Powiatu Polkowickiego Henryk Czekajło, Przewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie Janusz Ślipko i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wandycz, a także radni Dorota Kehle, Paweł Baran, Paweł Bujak, Marcin Ślipko i Henryk Osoliński.

- Dzisiaj przy zachowaniu norm sanitarnych w związku z obostrzeniami COVID-19 oficjalnie otworzyliśmy oczekiwaną przez mieszkańców nową Przychodnię Zdrowia w Trzebnicach. Moja kolejna obietnica wyborcza spełniona, dzięki czemu mieszkańcy Trzebnic, Chocianowca, Żabic i innych okolicznych miejscowości, zwłaszcza z okręgów wyborczych radnych Piotra Wandycza, Pawła Bujaka, Andrzeja Kuśmierczyka i Artura Wandycza mogą udać się do lekarza w bardzo komfortowych i profesjonalnych warunkach - zakomunikował w mediach społecznościowych Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Narzuciliśmy bardzo szybkie tempo zmian, by Chocianów stał się miejscem, w którym chce się mieszkać i żyć, co najważniejsze w tym trudnym czasie: w zdrowiu, czego Państwu życzę - dodał włodarz Chocianowa.
Na ten dzień czekali przede wszystkim mieszkańcy Trzebnic, ale także okolicznych miejscowości, jak Chocianowca, Ogrodziska, Żabic i Brunowa. Budynek został przystosowany zarówno dla pacjentów chorych, jak i zdrowych. Znajdziemy w nim pomieszczenia przeznaczone m.in. na gabinety: internistyczny, położnej i pielęgniarki środowiskowej, zabiegowy, stomatologiczny, szczepień i dzieci zdrowych.

- Dziękuję za pomoc w realizacji tej inwestycji radnym z Klubu Radnych Chocianów 2023 oraz PiS, pracownikom Urzędu w Chocianowie, a także Staroście Polkowickiemu Kamilowi Ciupakowi, który również wsparł naszą inwestycję szybkimi decyzjami, dlatego już dzisiaj możliwe jest leczenie mieszkańców Gminy Chocianów w Przychodni Zdrowia w Trzebnicach - podziękował Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów. - Już niedługo kolejne realizacje naszych wyborczych obietnic - zapewnił włodarz.
Lokalna telewizja Chocianow.tv przypomniała w swoim materiale, że tutejsza przychodnia w Trzebnicach uruchomiona została niemal dokładnie 15. miesięcy po politycznym happeningu urządzonym przez opozycję, która straszyła mieszkańców, że przychodnia tu nie powstanie. Dziś wszyscy mogą zobaczyć, jak bardzo kolejny raz opozycja się pomyliła.