W niedzielę, 7 kwietnia mieszkańcy całej Polski pójdą głosować w wyborach samorządowych. Nie inaczej będzie także w naszej gminie, gdzie wybierać będziemy Burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Jako, że "koszula bliższa ciału" postanowiliśmy przyjrzeć się kandydatom do Rady Miejskiej. W części pierwszej kandydat z okręgu nr 1 (czyli ul. Armii Krajowej, Chabrowej, Długiej, Łąkowej, Rumiankowej, Spacerowej, Stawowej, Tymiankowej, Wesołej nr: 11 ‑ 23), Czesław SMYK.

W wyborach samorządowych w Gminie Chocianów tylko jeden komitet wyborczy (KWW Tomasz Kulczyński) zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, dlatego sprawdzamy sylwetki kandydatów właśnie z tego KWW. Pozostali kandydaci, którzy się zarejestrowali w pojedynczych okręgach to: Marcin Hoć, Krzysztof Kowalczyk, Zdzisław Mazur, Norbert Piotrowski oraz Paweł Sarżyński. W pierwszej części przybliżamy kandydata z okręgu nr 1, Czesława Smyka.

SMYK Czesław to 70-letni administratywista, od urodzenia mieszkający w Chocianowie. Wykształcenie wyższe zdobył na kierunku Administracji Publicznej. Zawodowo aktywny już w latach 70-tych od rozpoczęcia pracy w chocianowskim FUM-ie. Później pracował w POLAR Wrocław oraz KGHM Polska Miedź S.A. na ZG Polkowice-Sieroszowice. Po wyborach samorządowych z 1998 roku został oddelegowany do pracy w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów na stanowisku zastępcy burmistrza.

- W tym okresie pełniłem również obowiązki prezesa Klubu Sportowego Stal Chocianów. Przez dwie kadencje byłem radnym Miasta i Gminy Chocianów. Obecnie, od kilku lat pełnię społecznie funkcję przewodniczącego zarządu wspólnoty mieszkaniowej ul. Armii Krajowej 6-12 w Chocianowie. Dobrze znam problemy mieszkańców naszej gminy i wiem jakie są oczekiwania społeczne. Mam duży zapał i chęci do zaangażowania się w pracy samorządowej. Nigdy nie byłem obojętny na potrzeby ludzi, a co najważniejsze potrafię być skuteczny - podsumowuje Czesław Smyk swoją działalność na rzecz mieszkańców. - Uprzejmie proszę o Państwa głos oraz o głos na Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych 7 kwietnia. Jestem przekonany, że w następnej kadencji dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim nie będzie to głos stracony. Zmiany trwają, czas na więcej! - zachęca Czesław Smyk na swojej ulotce wyborczej.
Program wyborczy komitetu, z którego startuje Czesław Smyk to budowa obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej. przebudowa stadionu miejskiego, rewitalizacja budynku dworca w Chocianowie, budowa i remont dróg, chodników i parkingów w gminie, kanalizowanie gminy (etap II - budowa), rozwój kolei oraz rozbudowa ścieżek rowerowych, a także Rodzinne Centrum Rozrywki (kręgle, bilard, sala gier i zabaw dla dzieci).

WYBORY SAMORZĄDOWE JUŻ W NIEDZIELĘ, 7 KWIETNIA. IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY!