Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński wyposażył strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Szklary Dolne w sprzęt ratujący życie. Ci odwdzięczyli się włodarzowi naszej gminy statuetką upamiętniającą okazane wsparcie.

W swoim wyposażeniu pożarnicy mają teraz deskę ortopedyczną, zestaw szyn Kramera, zestaw do unieruchamiania pediatrycznego, butlę tlenową z reduktorem wraz z zestawami do tlenoterapii biernej i czynnej, zestaw do usuwania jadu oraz materiały opatrunkowe.

- Sukcesywne doposażanie OSP ma realny wpływ na bezpieczeństwo oraz jakość udzielanej pomocy w naszej Gminie. Dzięki współpracy i staraniom m.in. radnego Pawła Barana miałem przyjemność przekazać Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarach Dolnych np.: deskę ortopedyczną, szyny Kramera, zestaw unieruchomienia pediatrycznego, aspirator jadu, butle tlenową, wskaźnik dwutlenku węgla - komentuje spotkanie ze strażakami Burmistrz Chocianowa, Tomasz Kulczyński. - Serdecznie dziękuję za pracę i gotowość oraz niesioną pomoc na rzecz mieszkańców naszej Gminy. Tak jak zapowiadałem, będę stale i sukcesywnie realizował obietnice w zakresie dofinansowywania jednostek OSP z terenu Gminy Chocianów - dodaje Kulczyński.
Jak ważne jest wyposażenie strażackiej profesjonalnej torby medycznej wiedzą nie tylko ogniomistrzowie, lecz także ofiary wypadków, którym udało się pomóc właśnie przy pomocy takiego sprzętu.

- Straż pożarna powinna być możliwie jak najlepiej zaopatrzona. Nie możemy pozwolić na to, aby w razie sytuacji zagrożenia brakowało wyposażenia. Chcemy, żeby mieszkańcy naszej gminy czuli się bezpiecznie, dlatego zawsze będziemy starać się, aby służby na naszym terenie były odpowiednio zabezpieczone - komentuje obecny na spotkaniu wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wandycz. - Sytuacje z jakimi mają do czynienia strażacy są różne, ale każda interwencja to walka o zdrowie, a często o życie ludzkie. Dobra współpraca na linii samorząd - straż przynosi odpowiednie efekty, co cieszy mnie nie tylko jako strażaka w służbie czynnej, ale również mieszkańca - dodaje Piotr Wandycz.
Wartość całego wyposażenia to ponad 4 tysiące złotych. W imieniu strażaków sprzęt odebrał Prezes OSP Szklary Dolne, druh Krystian Dziki. Korzystając z okazji strażacy przekazali na ręce włodarza naszej gminy pamiątkową statuetkę, którą podziękowali za okazane wsparcie (zdjęcia poniżej).
[KN]