Już niebawem na kartce z kalendarza ujrzymy ósmy dzień marca, a to oznacza, że świętować będą wszystkie Kobiety. Z tej okazji w wielu miejscowościach naszej gminy odbywają się imprezy dedykowane paniom. Pierwsze w tym maratonie imprez były Szklary Dolne, gdzie na zaproszenie radnego Pawła Barana w imprezie wzięła udział ponad setka uczestniczek. Imprezę wspólnie z organizatorem otworzyli Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie Piotr Wandycz oraz członkowie Klubu Radnych Chocianów 2023: Andrzej Kuśmierczyk oraz Marcin Ślipko. Nasz aparat śledził pierwszą godzinę tej imprezy. Zobaczcie sami w galerii zdjęć pod tym artykułem.

W sobotę, 2 marca panie spotkały się w Szklarach Dolnych. Na tę imprezę, organizowaną przez radnego Pawła Barana zapraszaliśmy w naszym artykule: "Dzień kobiet w stylu PRL w Szklarach Dolnych". Organizator otworzył ją wspólnie z Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Chocianowie, radnym Piotrem Wandyczem wspólnym toastem oraz odśpiewaniem "sto lat" dla jednej z uczestniczek. Wszyscy czterej radni (oprócz wspomnianych także Marcin Ślipko i Andrzej Kuśmierczyk) chwilę później zasiedli w jury, które wybrało i nagrodziło najlepiej przebraną (w stylu PRL) panią. Jak zauważyli radni wybór był nader trudny, bowiem wszystkie panie świetnie dopasowały się strojami do tematu imprezy.

Maraton Dnia Kobiet w Gminie Chocianów

To jednak nie jedyna impreza, w jakiej panie z gminy Chocianów będą mogły wziąć udział w najbliższym czasie. W piątek, 8 marca Dzień Kobiet odbędzie się w Brunowie, zaś dzień później w sobotę, 9 marca w Rakowie oraz Trzebnicach. 

Z kolei Burmistrz Tomasz Kulczyński zaprosił na występ kabaretowy w wykonaniu duetu Mikołaj Cieślak oraz Rafał Zbieć znanych szerszej publiczności z Kabaretu Moralnego Niepokoju. To wydarzenie odbędzie się (ze względu na ogromne zainteresowanie mieszkanek) w sali bankietowej Tosca we wtorek, 5 marca aż w dwóch turach: pierwszej o godzinie 17:00 oraz drugiej o godzinie 19:00. Zapraszamy.