Także w tym roku Hubertus zagościł w Trzebnicach, gdzie uczestnicy mogli podziwiać paradę końską, mini west, hobby horse w stylu west, west, pogoń za liskiem (stępem), pogoń za lisem (galopem) oraz przejazd zawodników, czyli rundę honorową. Relację z tego wydarzenia przygotowali dziennikarze chocianow.tv - całość obejrzycie także pod naszym artykułem.

Myśliwi, leśnicy i jeźdźcy co roku, 3 listopada obchodzą swoje święto - Hubertusa. W tym roku w sobotę, 4 listopada pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego świętowali także w Trzebnicach w Gminie Chocianów, skąd przygotowaliśmy dla Naszych Czytelników obszerną galerię zdjęć (czytaj: "Jeźdźcy świętowali w Trzebnicach").

Wśród atrakcji przewidzianych dla wszystkich gości były m.in. smaczne przekąski i posiłki zabawa na świeżym powietrzu przy Joy Music Presenter oraz licytacje na leczenie i rehabilitację Zuzi Cepin z Trzebnic - pisaliśmy w artykule z poniedziałku, 6 listopada. - Organizatorem imprezy byli Regionalne Centrum Kultury oraz Miasto i Gmina Chocianów, a we współorganizację włączyli się radny Piotr Wandycz, Koło Gospodyń Wiejskich w Jakubowie Lubińskim (Jakubowianki), Dawid Łuczkowiec, Monika Czarnecka, Katarzyna Sobiak oraz Joy Music Presenter. W gronie sponsorów znaleźli się także: Stajnia "Dwie Nadzieje" z Trzebnic, Open Sport z Lubina, Mroźny Zakątek z Trzebnic, Strzelnica KS Glauberyt, Biuro Usług Ubezpieczeniowych Mariusz Dziedzic, Salon Fryzjerski "Look" Ania Nagaj z Chocianowa, Auto West Norbert Grabowski z Chróstnika, Kama Sp. z o.o., Reklamy Halikowski z Chojnowa, Arka Trzebnice oraz Biały 26 Tatoo - wymieniliśmy wówczas.
Warto przypomnieć, że to święto po raz pierwszy obchodzono około 1444 roku. Początkowo były to wielkie polowania. W Polsce kult świętego Huberta, nazywany Hubertowinami lub Hubertusem, sięga XVIII wieku. Z jego wprowadzeniem związane są dzieje dynastii władców saskich, którzy zasiadali na tronie polskim. Z kolei w czasach II Rzeczypospolitej, pierwszym organizatorem polowań hubertowskich w Spale był prezydent Ignacy Mościcki. Odbyło się ono w 1930 roku 3 listopada.