Jak w ubiegły weekend rozgrywkowy poradziły sobie obie drużyny Stali Chocianów, a także Arka Trzebnice, Kryształ Chocianowiec, Victoria Parchów i WTS Relaks Szklary Dolne? Zapraszamy na nasze tradycyjne już podsumowanie z lokalnych muraw.

Nasze cotygodniowe podsumowanie piłkarskich zmagań w niższych ligach zaczynamy od ligi okręgowej i występującej tam Stali Chocianów. Po ostatniej wysokiej wygranej podopiecznych Huberta Urbańskiego przyszedł czas na mecz z bezpośrednim sąsiadem z tabeli, a więc Sokołem Jerzmanowa. Spotkanie stało na wyrównanym poziomie i ostatecznie zakończyło się remisem 1:1. Stal obecnie plasuje się na 9. pozycji w tabeli z dorobkiem 13 punktów po 11. meczach. W następnej kolejce "Stalówka" wybierze się do Kłębanowic, by tam zmierzyć się z miejscowym Zrywem.

Derbowa B-klasa

Gorzej od pierwszej drużyny zaprezentowały się grające w B-klasie rezerwy Stali. Ci podejmowali u siebie wicelidera rozgrywek, a więc GLKS Gaworzyce. Mecz toczył się pod pełną dominacją gości, którzy pokusili się o opis tego spotkania w mediach społecznościowych.

- W ten mecz weszliśmy bardzo dobrze, strzelając gola po wrzutce z rzutu wolnego. Po kilku minutach nasz zawodnik jest faulowany w polu karnym gospodarzy. Początkowo zawodnik Stali dostaje żółtą kartkę, jednak po kłótni z sędzią wylatuje z boiska. Pewnie wykorzystujemy rzut karny i od tego momentu kontrolujemy już całkowicie spotkanie, a rezerwy ograniczają się do groźnych kontrataków. Do przerwy 4:0, a spotkanie kończymy wynikiem 9:1 dla naszego zespołu - czytamy na facebookowym profilu GLKS-u.
Gradobicie bramek padło w derbowym pojedynku WTS-u z Arką, jednak wszystkie powędrowały na konto drużyny z Trzebnic.

- Nieprzyjemne warunki pogodowe, bardzo przyjemny wynik — tak można podsumować dzisiejszą wyjazdową wygraną 0:10 z WTS Relaks Szklary Dolne - piszą o swoim meczu zawodnicy Arki Trzebnice, która kontynuuje fantastyczną serię z początku sezonu.
Gracze Relaksu wychodząc na to spotkanie mieli jednak świadomość odmiany zespołu rywali w przerwie między sezonami.

Ostatni mecz między nami zakończył się naszym zwycięstwem 6:0, jednakże każdy wiedział, że Arka zmagała się w tym czasie z poważnymi brakami kadrowymi - a to już historia i w składzie Arki na ten sezon obserwujemy znane nazwiska z regionu - zawodnicy, którzy w swoim CV mają m.in. grę w IV lidze. Mimo wszystko do meczu przystępujemy zmotywowani i z chęcią walki o punkty wszakże derby rządzą się własnymi prawami - niestety nie tym razem - czytamy dalej na fanpage'u Relaksu.
Mecz zakończył się zwycięstwem Arki Trzebnice 10:0.

- Dzięki temu zwycięstwu, a także porażce LZSu Ostaszów z Kryształem Chocianowiec, powiększyliśmy naszą przewagę w tabeli nad drugim zespołem do 5 punktów - podsumowują Arkowcy.
Swoje spotkanie wygrał również Kryształ Chocianowiec który, choć nie wszedł dobrze w mecz z LZS-em Ostaszów, ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

- Dzisiejsze spotkanie nie można zaliczyć do udanych, goście nie pozwolili Nam na zbyt wiele, choć szybko zdobyliśmy bramkę na 1:0 z rzutu karnego i prowadziliśmy grę do momentu kontuzji Naszego środkowego pomocnika, gra wyglądała nieźle, po chwili tracimy bramkę również z rzutu karnego na 1:1 próbujemy swoich okazji ale bez efektu za to Kryształ Nas z karcił bramką na 2:1 ładnym strzałem technicznym w długi róg bramki. Druga połowa atakujemy próbujemy coś ugrać, ale w szeregach gości świetnie tego dnia kierował obroną Adaś Klimas, atakowaliśmy aż na dzialiśmy się na kontrę i utratę bramki po poślizgnięciu Naszego obrońcy napastnik z Chocianowca wyszedł sam na sam z Grzesiem nie dając żadnych szans do obrony i wyprowadza swój zespół na 3:1 - tak opisują mecz gracze LZS-u. - W końcówce mieliśmy swoje okazje ale niestety szczęście sprzyja lepszym, czyli gościom którzy z nastawieniem przyjechali sprawić niespodziankę, i to im się udało, gratulujemy im tego, Naszym zawodnikom dziękujemy za walkę i to co zostawili na boisku, teraz przygotowujemy się do ostatniego spotkania z liderem, mamy na to dwa tygodnie - dodają.
Ostatnią drużyną z naszej gminy, która grała swój mecz w ten weekend była Victoria Parchów. Parchowianie podejmowali u siebie 9. w tabeli KS Kłobuczyn. Mecz zakończył się zwycięstwem Victorii 2:0.