Za pomocą mediów społecznościowych radny Norbert Piotrowski podzielił się pomysłem, by wprowadzić Chocianowską Kartę Mieszkańca. Na pierwszy rzut oka brzmi ciekawie, jednak... przyglądając się bliżej zamiarowi przedstawiciela klubu "Razem Dla Chocianowa" można dojść do wniosku jak kuriozalny jest to pomysł. 

- Karta ta uprawniałaby do zniżek w opłatach np. w sklepach, kawiarniach, basenie miejskim, obiektach sportowych, ośrodku kultury oraz innych zakładach usługowych - tak opisuje swój pomysł radny Norbert Piotrowski. Sam pomysł można uznać za ciekawy, jednak totalnie oderwany od rzeczywistości. W końcu to chocianowianie są praktycznie jedynymi odbiorcami usług, o których wspomniał. Realizując pomysł przedstawiciela klubu "Razem Dla Chocianowa", przedsiębiorcy musieliby zgodzić się na to, że ich dochody zdecydowanie spadną. Równie dobrze mogą to zrobić po prostu obniżając ceny w swoich zakładach.

Od wielu lat mówi się, że Gmina Chocianów posiada wspaniałe możliwości turystyczne, które nie są wykorzystywane. Ciężko się temu dziwić, skoro w Radzie Miejskiej od wielu lat zasiada osoba, która chcę, by osoby spoza Chocianowa płaciły za wszystko drożej. - Jeśli to ma być pomysł na przyciągnięciem osób spoza naszej gminy to gratuluje pomysłodawcy - czytamy na jednej z chocianowskich grup w mediach społecznościowych.