Prawie pół tysiąca skontrolowanych kierowców i ani jednego na "podwójnym gazie". To efekt działań podjętych przez polkowicki policjantów, którzy przez 3,5 godziny badali użytkowników dróg.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili wczoraj działania, których celem było poprawienie bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z nich tych, którzy stwarzają realne zagrożenie, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. W trakcie działań oprócz sprawdzania stanu trzeźwości kierujących rozdawano ulotki uświadamiające prawne konsekwencje jazdy po alkoholu i szkodliwości spożywania jego nadmiernej ilości.

- 450 kontroli – to efekt akcji "Trzeźwy Poranek" przeprowadzonej wczoraj przez polkowickich policjantów. Wszyscy sprawdzeni kierujący samochodami byli trzeźwi. Tego typu cykliczne akcje i wzmożone działania podejmowane przez funkcjonariuszy mają na celu poprawę przede wszystkim bezpieczeństwa na drogach - informuje mł.asp. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. - Przez 3,5 godziny trwania akcji policjanci przebadali 450 kierowców i wszyscy ze skontrolowanych użytkowników dróg popisali się odpowiedzialnością - dodaje stróż prawa.
Jak wiadomo jazda pod działaniem alkoholu, bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy stanowi ogromne zagrożenie bezpieczeństwa dla samych kierowców, jak i innych użytkowników dróg. Kodeks karny za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.