W Państwowej Komisji Wyborczej zarejestrowany został Komitet Wyborczy Wyborców Tomasz Kulczyński. Oznacza to, że drużyna ludzi wspierających obecnego włodarza naszej gminy wystartuje, aby kontynuować zmiany zainicjowane pod koniec 2018 roku.

Przypomnijmy, że pod koniec 2018 roku mieszkańcy zaufali obecnemu Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu oraz znaczącej części kandydatów na radnych z jego komitetu wyborczego. Dzięki temu w Mieście i Gminie Chocianów możliwe były niespotykane dotąd zmiany, które obiecywali, a które udało się zrealizować, jak bezpłatna komunikacja, wodociągowanie Rakowa, monitoring miejski, darmowy Internet, żłobek, remont targowiska, społeczna lodówka, rewitalizacja parków i skwerów, budowa placów zabaw i siłowni zewnętrznych, a także naprawa ulic i dróg oraz wiele innych. Wśród nich znalazły się także przełomowe inwestycje, jak powrót kolei do Chocianowa, budowa centrum przesiadkowego, odzyskiwanie ważnych obiektów na majątek gminy (dworzec PKP, plac PKS, budynek energetyki czy stadion).

- Najważniejsze dla nas jest dane mieszkańcom słowo. Obiecaliśmy "czas na zmiany" i skrupulatnie zaczęliśmy realizować nasze postulaty. Gdzieniegdzie okazało się, że trzeba zrobić znacznie więcej niż wydawało się na pierwszy rzut oka, ale podjęliśmy te wyzwania i dzięki współpracy z Panem Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim, który udowodnił, że ma dobre pomysły, zaczęliśmy je realizować - w dużym skrócie podsumowuje ostatnie lata radny Artur Wandycz, szef Klubu Radnych Chocianów 2023. - Dziś stajemy przed mieszkańcami z otwartą przyłbicą i mówimy jesteśmy gotowi na sprawdzenie naszej pracy. Wierzymy nie tylko, że ludzie dadzą nam bardzo dobrą ocenę za nasze działania, ale także będą chcieli, abyśmy kontynuowali rozpoczęte inwestycje. Zmiany trwają, czas na więcej! - dodaje radny Artur Wandycz.
Jak ustaliliśmy nazwa komitetu jest nieprzypadkowa, w praktyce przyjęło się bowiem, że w samorządach pochodzą one od nazwisk ich liderów. Drużyna Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego chce nadal kontynuować dobre zmiany w Gminie, aby godnie reprezentować mieszkańców każdego z okręgów wyborczych i w działaniach wspierać obecnego włodarza. Jak dowiedzieliśmy się od innego z radnych, tym razem plan zakłada wprowadzenie wszystkich 15 radnych z komitetu Pana Burmistrza Kulczyńskiego, dlatego kampania ma być ostra i ambitna, nikt nikomu nie zamierza odpuszczać.

- Chocianów się rozwija, nikt z nas nie zamierza zaprzestać na tym co jest, mamy plany dalszego rozwoju Gminy i ściśle ustalone priorytety - słyszymy w kuluarach.
Burmistrz Tomasz Kulczyński w mediach społecznościowych wielokrotnie wspominał o swoich planach na następną kadencję. Choć brak jeszcze potwierdzenia wprost na jego profilach, oczywisty start po pewne zwycięstwo włodarza Kulczyńskiego w wyborach na następną kadencję wydaje się być tylko kwestią czasu. Do tej sprawy z pewnością powrócimy w ciągu najbliższych tygodni jeszcze wielokrotnie, bowiem wybory samorządowe zaplanowane zostały na niedzielę, 7 kwietnia.