Dzisiejsze uroczystości, znane także jako Dzień Pamięci Warszawy są lokalnym upamiętnieniem wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00. Dzisiaj mieszkańcy Polski zatrzymują się na minutę, a w wielu polskich miastach rozbrzmiewają syreny. Nie inaczej było także w Chocianowie, gdzie Burmistrz Tomasz Kulczyński uhonorował wydarzenia sprzed 77 lat. Poniżej artykułu zdjęcia z dzisiejszych obchodów.

To właśnie od momentu objęcia urzędu Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów przez Tomasza Kulczyńskiego tutejsze obchody nabrały oficjalnego charakteru. Pamięć o poległych, przywiązanie do tradycji i historii zdają się być dla włodarza naszej gminy szczególnie ważne, nie dziwi zatem fakt, że także w tym roku, kolejny raz Burmistrz Kulczyński nie zapomniał o tej ważnej w naszej historii dacie.

77 lat temu o tej godzinie chłopcy i dziewczęta, Polacy! byli już w walce. Powstanie Warszawskie stało się faktem. Wola walki, wolności i niepodległości przeciwko znienawidzonym Niemcom, wola wyzwolenia Warszawy i Rzeczypospolitej była tak wielka, że nie można było postąpić inaczej - poinformował Burmistrz Tomasz Kulczyński w mediach społecznościowych (czytaj na stronie: https://www.facebook.com/BurmistrzChocianowa/posts/206182801519073). - Dzisiaj po raz kolejny oddałem hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. Jest to dla mnie bardzo ważne, że miałem wpływ na fakt, iż właśnie w tej kadencji - w 2019 roku po raz pierwszy mogliśmy oficjalnie zatrzymać się o godzinie "W" i pokazać, że Pamiętamy! Cześć i Chwała Bohaterom! - podkreślił włodarz naszej gminy.
Swoje przywiązanie do tych obchodów podkreślili także lokalni kibice, którzy również upamiętnili wydarzenia sprzed 77 lat. Wszystko można obejrzeć na zdjęciach z dzisiejszych uroczystości, które znajdują się poniżej.