Choć Walentynki 2024 roku już za nami, to święto zakochanych w Chocianowie nie kończy się tak szybko! Niespodziankę dla mieszkańców i turystów w postaci ławki "Zakochaj się w Chocianowie" przygotował Burmistrz Tomasz Kulczyński, my zaś mamy dla naszych Czytelników konkurs, w którym można wygrać bilety do kina. Gdzie jeszcze zakochani będą celebrować swoje święto? 

Święto zakochanych obchodzone jest 14 lutego, w rocznicę śmierci św. Walentego z Rzymu (lub z Terni), który jako biskup wbrew zakazowi cesarza błogosławił ślubom młodych legionistów i ich nowych żon. Za te czyny został wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce strażnika. Ta pod wpływem miłości miała odzyskać wzrok, a gdy o cudzie dowiedział się cesarz, kazał stracić Walentego. W przeddzień egzekucji wykonanej 14 lutego skazany napisał list do swojej ukochanej, który miał podpisać "Od Twojego Walentego". Teraz właśnie na pamiątkę śmierci duchownego celebrujemy święto zakochanych. Nie inaczej było także w ubiegłą środę w Chocianowie.

- Z okazji walentynek przygotowałem dla Was niespodziankę. Zakochaj się w Chocianowie - to nowa miłosna ławeczka, róbcie zdjęcia, przypinajcie kłódki i dzielcie się tym w mediach - zachęcił na chocianowskim Rynku Burmistrz Tomasz Kulczyński, który wspólnie z kierownikiem Referatu Gospodarki Komunalnej Elżbietą Kowalczuk i Piotrem Karwanem, radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zainaugurowali akcję (zdjęcia pod artykułem)
(konkurs pod nagraniem)


My z kolei dla naszych Czytelników mamy niespodziankę. Podwójny voucher do kina Helios w Lubinie na wybraną przez siebie projekcję filmu. Aby wygrać w naszym konkursie, musicie w naszych mediach społecznościowych pod postem z tym artykułem (kliknij link) do czwartku, 22 lutego opublikować własne, wspólne zdjęcie na chocianowskiej ławeczce "Zakochaj się w Chocianowie". Spośród wszystkich zgłoszeń rozlosujemy zwycięską parę, która uda się na wspólny seans.

Miłość, miłość w Chocianowie

Świętowanie Walentynek w tym roku trwa dłużej. Na dzisiaj, tj. piątek, 16 lutego na godzinę 18:00 do świetlicy w Ogrodzisku zaprasza tamtejsza Rada Sołecka na Familijne Walentynki. Koszt to tylko 10 zł za osobę, a w cenie przewidziano m.in. kawę, herbatę, dekoracje, jednorazową zastawę oraz przekąski dla dzieci. Zapisy na to wydarzenie przyjmuje Karolina Cyganik pod nr tel. 517-562-026.

Z kolei na jutro, czyli na sobotę, 17 lutego Parafia Wniebowzięcia NMP w Chocianowie, Burmistrz Tomasz Kulczyński oraz Regionalne Centrum Kultury zapraszają na nową edycję Projektu Randka, która potrwa trzy godziny od 17:00 do 20:00. To spotkania dla małżeństw (i nie tylko), w ramach których odbywają się m.in. warsztaty prowadzone przez Anetę Rams. Każdy znajdzie tutaj także czas na dialog bez domowych rozpraszaczy. Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony chocianow.salezjanie.pl. Zapraszamy.