Zmienił się harmonogram działania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji na terenie naszej gminy. Zmiana jest niewielka, bowiem dotyczy tylko godzin przyjmowania we wtorki. Reszta dni pozostaje bez zmian.

Po nieodpłatne porady w Chocianowie można udać się do budynku przy ulicy Pocztowej 18. To właśnie tam we wtorki, środy i czwartki spotkamy prawników, którzy pomogą zrozumieć istotne zawiłości prawne. Rejestracja odbywa się telefonicznie pod numerem telefonu 513-061-457 w godzinach od 7:30 do 15:30, mailowo na adres: npp@powiatpolkowicki.pl oraz przez stronę internetową https://np.ms.gov.pl/.

Nowe godziny przyjmowania

We wtorki i środy punkt prowadzony jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Wsparcie, Informacja, Rozwój", zaś w czwartki punkt obsługiwany jest przez radców prawnych i adwokatów. Po wcześniejszym umówieniu we wtorek w godzinach od 8:00 do 10:00 przyjmie nas osoba, która udzieli nieodpłatnej pomocy prawnej, w środę w godzinach od 10:00 do 14:00 osoba świadcząca nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, z kolei w czwartek w godzinach od 14:00 do 18:00 przyjmie nas właśnie radca prawny lub adwokat.

- Z usługi, którą Ci przedstawiamy może skorzystać każdy, jeśli tylko znajduje się w sytuacji, w której nie może ponieść kosztów nieodpłatnej pomocy i złoży takie oświadczenie w punkcie, w którym świadczona jest nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie lub nieodpłatna mediacja. Aby dopełnić formalności, podczas wizyty w punkcie musisz posiadać przy sobie dowód osobisty albo inny dokument stwierdzający Twoją tożsamość. Warto też mieć ze sobą dokumenty, które dotyczą Twojego problemu - czytamy na ulotce informacyjnej. - Aby skorzystać z porady musisz zapisać się na wizytę - czytamy dalej.
Do dyspozycji pozostają adwokaci, radcowie prawni, a także doradcy obywatelscy i mediatorzy. Cała akcja odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości.