Burmistrz Tomasz Kulczyński, aby poprawić komfort życia starszego pokolenia mieszkańców gminy, sukcesywnie wprowadza nowe działania. ,,Wieczorki Taneczne’’ to kolejny ukłon w stronę Seniorów. Już 27 listopada o godzinie 17:00 w siedzibie Regionalnego Centrum Kultury odbędzie się pierwsze taneczne spotkanie, a już od stycznia cyklicznie co dwa tygodnie.

Jeszcze nie tak dawno, bo podczas organizacji Chocianowskiego Dnia Seniora, który odbył się 5 października Tomasz Kulczyński, deklarował m.in. organizację wieczorków tanecznych.

- Szanowni Państwo, cieszę się, że mogę tu z Wami być. Mogę śmiało powiedzieć, że większość z Was już znam. Mijamy się na ulicach, widuję się z Państwem w Urzędzie oraz na wielu uroczystościach i imprezach gminnych, na których bywacie. Jesteście dla mnie ważni, dlatego też wyszliśmy do Państwa z realizacją pomysłu Karty Seniora, która daje możliwość wielu zniżek dla osób 60+. Niedługo również organizowane będą wieczorki taneczne, abyście mogli wspólnie spędzić czas. Przewidujemy również program pn. Koperta życia, mający na celu łatwy dostęp służb ratowniczych do informacji o chorobach i dolegliwościach każdego mieszkańca - mówił podczas spotkania z okazji ,,Dnia Seniora’’ Burmistrz

Impreza taneczna to kolejny krok, aby poprawić komfort życia Seniorów w naszej Gminie.
,,Wieczorek Taneczny'' to doskonała okazja do spotkań, miłego spędzenia czasu, posłuchania muzyki, nawiązania nowych znajomości czy aktywnego spędzenia czasu.

- Zgodnie z tym, co obiecałem, zapraszam wszystkich Starszych mieszkańców Naszej Gminy na ,,Andrzejki Senioralne’’, oraz cykliczne ,,Taneczne Wieczorki’’, które od stycznia 2020 r. będą organizowane specjalnie dla Państwa co dwa tygodnie – czytamy na oficjalnym profilu Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

27 listopada o godzinie 17:00 zaplanowano organizację pierwszego wieczorku, który obejmować będzie muzykę na żywo, słodki poczęstunek, kawę, herbatę odpowiedni klimat i wystrój. Udział w ,,Tanecznych Wieczorkach’’ jest nieodpłatny, aczkolwiek organizatorzy apelują o zgłaszanie chęci udziału w celu odpowiedniego przygotowania sali.

Kolejne działania pokazują, że każde pokolenie w gminie Chocianów jest brane pod uwagę i pod każdą grupę społeczną podejmowane są indywidualne czynności, aby nikt nie czuł się wykluczony z życia społecznego.

Chęć udziału należy zgłaszać w siedzibie Regionalnego Centrum Kultury lub tel. 76/818 55 80, sekretariat@rckchocianow.pl.