Nocna służba chocianowski policjantów zapobiegła pewnej utracie mienia z jednej z miejscowych firm. Szybko okazało się, że mężczyzna, który wraz z 16-letnią znajomą i 23-letnim kolegą zostali zatrzymani na gorącym uczynku usiłowania kradzieży, stoi też za kradzieżą quada, który zginął z terenu Chocianowa tydzień wcześniej. Ostatecznie liczba zatrzymanych osób w związku z tymi sprawami dobiła do czterech. Trójka zatrzymanych usłyszała już zarzuty, natomiast nieletnią sprawczynią zajmie się sąd rodzinny. Funkcjonariuszom jeszcze tego samego dnia udało się odzyskać wcześniej skradzionego czterokołowca.

Kiedy sprawcy praktycznie znajdowali się już na terenie jednej z chocianowskich firm, nadjechał policyjny radiowóz, a czynności podjęte przez znajdujących się w nim funkcjonariuszy, szybko zmieniły przestępcze plany 21-latka, 23-latka i 16-latki. Policjanci szybko ustalili z jakimi zamiarami mieszkańcy województwa wielkopolskiego pojawili się w Chocianowie i udaremnili kradzież, a przy najstarszym z zatrzymanych znaleźli porcję handlową amfetaminy.

- Okazało się, że dla 21-letniego zatrzymanego nie było to pierwsze "zwiedzanie" Chocianowa. Czynności operacyjne podjęte przez policjantów potwierdziły, że mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzież quada o wartości 3 tysięcy złotych, do której doszło tydzień wcześniej z terenu tej samej firmy, z której, gdyby nie postawa chocianowskich mundurowych zniknęłoby kolejne drogocenne mienie - informuje młodszy aspirant Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. - Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach po analizie zebranego w sprawie materiału dowodowego, pojechali na teren powiatu górowskiego, gdzie nie tylko odzyskali skradzionego czterokołowca, ale także zatrzymali 21-letniego mieszkańca Góry, który wspólnie ze swoim rówieśnikiem dokonali opisywanej kradzieży - dodaje stróż prawa.
Ostatecznie 21-latek na pewno nie będzie miło wspominać kolejnych odwiedzin w naszej gminie. Mężczyzna odpowie za kradzież i usiłowanie kradzieży. 23-latek z kolei usłyszał cztery zarzuty, w tym również usiłowania kradzieży i jak udowodnili śledczy, posiadania i udzielania narkotyków innym osobom, w tym osobie małoletniej. Konsekwencje za przestępstwo kradzieży poniesie też 21-latek z Góry, natomiast los zatrzymanej 16-latki spoczywa w rękach sądu rodzinnego.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast najsurowszą karą zagrożony jest czyn polegający na udzielaniu narkotyków nieletniemu, za który można trafić do zakładu karnego nawet na 8 lat.