Niepubliczny Specjalistyczny ZOZ "Diagnostyk" z Zielonej Góry zaprasza wszystkie kobiety w wieku między 45. a 74. rokiem życia na bezpłatne badanie mammograficzne. Badania można wykonać na miejscu w mammobusie po wcześniejszym umówieniu. Sprawdzamy szczegóły.

Mammografia wykrywa raka piersi we wczesnym stadium rozwoju, gdy nie ma jeszcze żadnych niepokojących objawów. Wcześnie rozpoczęte leczenie zwiększa szansę na stuprocentowe wyleczenie. Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45. a 74. rokiem życia raz na 2 lata, a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Skorzystaj z bezpłatnego programu NFZ i zbadaj się. Skierowanie nie jest potrzebne. Badanie mammograficzne możesz wykonać w poradniach stacjonarnych w Zielonej Górze przy ulicy Wandy 27 oraz Wazów 42 (Poliklinika piętro III) lub w naszych mammobusach, które dojeżdżają do województw: LUBUSKIE, DOLNOŚLĄSKIE, WIELKOPOLSKIE, ZACHODNIOPOMORSKIE. Mammografia trwa zaledwie kilka minut. Niektóre kobiety odczuwają krótko trwające uczucie dyskomfortu związane z koniecznością ucisku piersi podczas badania. Ucisk jest konieczny, żeby uzyskać odpowiednią wiarygodność badania - tłumaczą administratorzy strony diagnostyk.pl. - Szczególnie zachęcamy pacjentki z rocznika 1978 - 1970, które nie miały nigdy wykonywanych Bezpłatnych Badań Mammograficznych - dodają.
Dlaczego warto robić mammografię? Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 - 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia. Zapisy na badania pod numerem telefonu 68-41-41-411 w godz. od 8:00 do 16:00 od poniedziałku do piątku oraz online na stronie: https://diagnostyk.pl/aktualnosci/mammografia_ratuje_zycie.