Najpierw obiecał, potem przygotował ważne dokumenty, następnie pozyskał pieniądze i ostatecznie zrealizował obietnicę. Tak w wielkim skrócie można podsumować działania Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w zakresie budowy i remontów dróg i ulic na terenie miasta i gminy. Dziś zaglądamy do Chocianowca, w którym za sprawą starań szefa Klubu Radnych Chocianów 2023, radnego Artura Wandycza nowiutki asfalt na odcinku 4 km służy mieszkańcom "od krzyża do krzyża".

Większość procesów inwestycyjnych przebiega podobnie. Mieszkańcy zgłaszają swoje potrzeby radnym, a ci przekazują je Burmistrzowi. Potem "już z górki", jak mogłoby się wydawać obserwatorowi z zewnątrz. Wystarczy przygotować projekty, złożyć wnioski o dofinansowania, zabezpieczyć środki własne i wybrać firmę, która zrealizuje potrzeby mieszkańców. To jednak mozolna i żmudna praca wielu urzędników i budowlańców oraz drogowców. Podobnie było w przypadku gminnej drogi "od krzyża do krzyża", która przebiega przez Chocianowiec.

Budowa nowej nawierzchni drogi w Chocianowcu zbliża się ku końcowi. Oznakowanie poziome w trakcie wykonania. Kolejna duża inwestycja drogowa w kadencji Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego już służy mieszkańcom - przekazali wczoraj pracownicy chocianowskiego magistratu.


Warto przypomnieć, że nowy asfalt na odcinku około 4 kilometrów był możliwy do wykonania za sprawą pozyskania do budżetu bezzwrotnych środków zewnętrznych w kwocie 2,5 miliona złotych. Dzięki temu gmina dołożyła zaledwie niespełna 50 tysięcy złotych i w około rok zadanie zostało zrealizowane. To kolejna w tej kadencji wykonana inwestycja drogowa spośród tych oczekiwanych przez mieszkańców.