Zakład Usług Komunalnych i Transportu Publicznego w Chocianowie w swojej ofercie ma m.in. czyszczenie zaworów zwrotnych na przyłączach kanalizacyjnych. W ostatnich dniach pracownicy spółki wyczyścili blisko 20 z nich. Dlaczego warto o tym pamiętać?

Zawory zwrotne zapobiegają zalaniu posesji w przypadku obfitych opadów deszczu, a także na wypadek awarii sieci. Pracownicy ZUKiTP-u w swoim wczorajszym wpisie zachęcają nie tylko do ich czyszczenia.

- Masz zawór zwrotny na przyłączu kanalizacyjnym? Pamiętaj, że powinno się go czyścić przynajmniej dwa razy w roku. W dniu dzisiejszym nasi pracownicy czyścili 18 szt. zaworów zwrotnych na zlecenie ich właściciela. Koszt czyszczenia jest znikomy, a zapobiegnie zalaniu posesji w przypadku awarii sieci kanalizacji sanitarnej lub nawalnych opadów - poinformowali w mediach społecznościowych. - Nie masz zaworu zwrotnego, a chciałbyś go założyć? Napisz do nas, przygotujemy ofertę - dodali.
Aby skontaktować się z pracownikami wystarczy udać się do siedziby spółki przy ulicy Głogowskiej 14 w Chocianowie, zadzwonić pod numer telefonu: 76-818-55-76 lub napisać na adres: sekretariat@pwk-chocianow.pl.