Dziś 1 listopada, czyli Święto Wszystkich Świętych. Na tę okazję z inicjatywy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego radni z klubu Chocianów 2023: Artur Wandycz, Marcin Ślipko i Henryk Osoliński rozdali mieszkańcom naszej gminy znicze w ramach akcji Światełko Pamięci.

Światełko Pamięci w naszej gminie jest już po raz piąty. Celem akcji zainicjowanej przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego jest uchronienie chocianowskich grobów od zapomnienia. Pisaliśmy o tym w naszym artykule: "Światełka Pamięci uchronią od zapomnienia po raz piąty".

Chocianowianie pielęgnują tradycje

Mieszkańcy naszej gminy już od kilku dni licznie odwiedzają groby swoich bliskich. Porządki, czyszczenie nagrobków i zapalone znicze tworzą klimat tego dnia, chociaż uroczystości kościelne odbywają się ku czci znanych i nieznanych świętych, większość osób wybiera się tego dnia na cmentarze, by wspominać bliskich zmarłych.

Składane na grobach kwiaty i zapalone znicze stanowią symbol pamięci o bliskich zmarłych. Światło pochodzące z palonego się znicza stanowi wyraz wieczności, a także bliskości oraz troski o zmarłych bliskich. Aby jednak wszystkie groby miały szansę na pamięć radni z klubu Chocianów 2023 postanowili kolejny raz wziąć udział w akcji "Światełko Pamięci".

Tym razem radni Artur Wandycz, Marcin Ślipko i Henryk Osoliński postanowili rozdać znicze po niedzielnej Mszy w chocianowskim Rynku, a także zostawić część z nich na gminnych nekropoliach. Zapraszamy do udziału w akcji. Wystarczy wziąć kupiony na tę akcję znicz i zapalić go na zapomnianym grobie.