W dobie epidemii, oprócz wieści smutnych, zdarzają się też te dobre. Każde zachorowanie na COVID-19 może skończyć się na dwa sposoby. Dotychczas przytłaczały nas ogólnopolskie liczby zgonów wywołanych wirusem SARS-CoV-2, od jakiegoś czasu wyraźnie rośnie także liczba tak zwanych ozdrowieńców, także w naszym powiecie.

"Chocianowianin, u którego zdiagnozowano COVID-19 został już wypisany ze szpitala (...) jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że (...) wrócił do domu"
Łącznie w Powiecie Polkowickim wirusa SARS-CoV-2 wykryto u 4 osób. Niestety jedna z nich dotychczas zmarła. Spływają do nas jednak także dobre informacje, bowiem dokładnie w poniedziałek potwierdzono pierwsze ozdrowienie. Wczoraj z kolei do tego grona dołączyła kolejna osoba, u której wykryto koronawirusa, a która go pokonała. Dzięki temu wiemy, że już dwie osoby są zdrowe.

"Aktualnie w całym powiecie znajdują się łącznie 202 osoby objęte kwarantanną, z czego 27 z nich to mieszkańcy gminy Chocianów"
Dzisiaj dowiedzieliśmy się także, że z terenu naszego powiatu nie ma osób hospitalizowanych. Chocianowianin, u którego zdiagnozowano COVID-19, o czym pisaliśmy w artykule "Koronawirus w Chocianowie" został już wypisany ze szpitala. Oznacza to, że w opinii lekarzy jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że jest już zdrowy i wrócił do domu. Procedura zakłada przeniesienie pacjenta do izolatorium, w którym przebywa pod stałą opieką lekarzy.

"Spływają do nas jednak także dobre informacje, bowiem dokładnie w poniedziałek potwierdzono pierwsze ozdrowienie. Wczoraj z kolei do tego grona dołączyła kolejna osoba"
Aktualnie w całym powiecie znajdują się łącznie 202 osoby objęte kwarantanną, z czego 27 z nich to mieszkańcy gminy Chocianów. Stan epidemiczny w Polsce trwa, dlatego będziemy na bieżąco informować o wszystkich zmianach, licząc, że będą do nas spływać tylko te dobre informacje.
[KN]