W niedzielę, 23 maja nie lada gratka dla miłośników koni i świetnej zabawy. Pierwsze w tym roku zawody jeździeckie organizowane przez Jazdę konną i hipoterapię "Promyk" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Tomasza Kulczyńskiego. Oprócz turnieju także atrakcje dla najmłodszych.

Jak czytamy w wydarzeniu w mediach społecznościowych w niedzielę, 23 maja w Szklarach Dolnych odbędą się zawody jeździeckie w pięciu kategoriach: debiuty krzyżaki, mini LL do 50 cm, LL do 80 cm, L do 100 cm i konkurs specjalny dla odważnych. Oprócz zawodów impreza zapowiada się również jako świetnie spędzony czas na świeżym powietrzu.

Zawody połączymy z piknikiem rodzinnym, nad którym patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów pan Tomasz Kulczyński. W ofercie dmuchańce, strefa relaksu-leżaki, grill oraz oprowadzanki na kucykach - czytamy w opisie wydarzenia. - W przerwie na przebudowę parkuru przed konkursem specjalnym wspólnie odtańczymy JERUSALEMA DANCE - dodają organizatorzy.
Udział w pikniku rodzinnym może wziąć każdy bezpłatnie, z kolei, aby wystartować w zawodach, należy wpłacić 50 zł od pojedynczego startu. Obowiązują również badania sportowe zawodników oraz ubezpieczenie NNW. W ramach konkursów konnych przewidziane zostały puchary i nagrody rzeczowe dla najlepszych.

Na zgłoszenia czekamy do 22 maja 2021 r. do godziny 18.00 na adres mailowy stajnia.promyk@gmail.com. Listy startowe i orientacyjne godziny rozpoczęcia kolejnych konkursów pojawią się na stronie wydarzenia koło godziny 20.00 22 maja 2021r. - czytamy. - Zapraszamy Was bardzo gorąco do wspólnej zabawy i rywalizacji - dodają organizatorzy.