Chocianowianie po raz kolejny pokazali swoje wielkie serca. Kwotę o łącznej wartości ponad 14 tysięcy złotych udało się zebrać wczoraj przyjaciołom Teosia podczas pikniku rodzinnego, który wystartował przy stadionie Stali Chocianów w samo południe.

Mnóstwo atrakcyjnych przedmiotów, w tym jako nagroda główna - Nowy Xbox Series S 512 GB SSD ufundowany przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, a oprócz tego nowiutki rower Onilus Naila 2.0 od Klubu Radnych Chocianów 2023, a także koszulka Malwiny Hartman - zawodniczki MKS Zagłębia Lubin z podpisami drużyny, a także piłka sygnowana logiem Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej również z podpisami piłkarek MKS Zagłębia Lubin oraz wiele, wiele innych.

- Teosiowa zbiórka wystartowała! Dziś zebraliśmy: 13.013,87 zł, 274 euro i 10 bułgarskich stotinek - poinformowali wczoraj wieczorem na swojej stronie w mediach społecznościowych organizatorzy ze Stowarzyszenia Charytatywnego "Żyć Godnie" w Polkowicach. - Dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom aktywnie zaangażowanym w osiągnięcie celu jakim jest uzbieranie kwoty 22 tys. zł. Mamy czas do 29 sierpnia. Wspólnie damy radę - dodają przyjaciele Teosia.
Do tego sukcesu przyczyniły się z pewnością także inne atrakcje, które mogli znaleźć uczestnicy pikniku rodzinnego. Był grill, dmuchańce, wielkie bańki mydlane, malowanie buziek, wata cukrowa, popcorn, modelowanie balonów, a wszystko w rytm dobrej muzyki serwowanej przez profesjonalnego DJ-a.

Obecnie Teoś nie mówi, nie sygnalizuje swoich potrzeb, jest zamknięty w swoim świecie i jak na razie nikt nie ma tam dostępu. Turnusy są dla niego szansą na pobudzenie tych komórek w mózgu, które są w stanie uśpienia - pisaliśmy w naszym artykule "Atrakcyjne przedmioty do wylicytowania już w sobotę", w którym zapowiadaliśmy wczorajszy Piknik Rodziny.
Aby zebrać wymaganą kwotę, rodzina Teo prowadzi zbiórkę na portalu Zrzutka.pl, a także licytacje w mediach społecznościowych. My z kolei zachęcamy, oprócz aktywności we wpłacaniu pieniędzy na ten szczytny cel, także do obejrzenia galerii zdjęć z wczorajszej imprezy. Kogo nie było, niech żałuje!