Smutna wiadomość dotarła do naszej redakcji. Zmarła była radna Rady Miejskiej w Chocianowie, Maria Szostak z domu Haznar. Uroczystości pogrzebowe odbędą się dzisiaj o godzinie 12:00 na cmentarzu w Chocianowie. Burmistrz Tomasz Kulczyński przesyła kondolencje dla rodziny. Wiemy kim była.

Dla większości chocianowian to znana postać. Prywatnie była mamą prezesa zarządu chóru Soli Deo Wiesława Ślipko, babcią radnego Rady Miejskiej Marcina Ślipko oraz żony Burmistrza Katarzyny Kulczyńskiej, a także ciocią Przewodniczącego Rady Miejskiej Janusza Ślipko.

- Ogromny smutek i żal, to emocje, które odczuwamy po stracie bliskich. Wszystkim, których ta strata dotknęła przekazuję najszczersze kondolencje - przekazał pogrążony w smutku Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Wierzę, że wieloletnie doświadczenie zmarłej będzie wspaniałym testamentem wypełnianym przez wszystkich, którzy Ją znali - dodał włodarz Chocianowa.
Przypomnijmy, że Maria Szostak była radną Rady Miejskiej w Chocianowie w latach 1994 - 1998, a także, dekadę później, została odznaczona złotym medalem Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego z rąk Marszałka Tadeusza Samborskiego. Była także od 1984 roku Sekretarzem w Zarządzie Miejsko-Gminnym Polskiego Stronnictwa Ludowego w Chocianowie. Pełniła również funkcję Prezesa GS-u.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się na cmentarzu w Chocianowie dzisiaj o godzinie 12:00.