Znamy frekwencję wyborczą w naszej gminie na godzinę 12:00. Do udziału w wyborach zachęcają miejscy radni. A czy Wy już byliście zagłosować?

Okazuje się, że Chocianów wypada całkiem nieźle na tle województwa, ale do wygrania wozu strażackiego, o którym pisaliśmy wczoraj w artykule: "Wóz strażacki za wysoką frekwencję" potrzeba jeszcze więcej Waszych głosów. Przypomnijmy, że w każdym województwie gmina do 20 tysięcy mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tysięcy złotych.

Dotychczas w głosowaniu wzięło już udział blisko 21,5% uprawnionych. Na wszystkie 9.864 osoby pełnoletnie, które mogą zagłosować w naszej gminie do godziny 12:00 wrzucić głos do urny postanowiło 2.112 osób. Najlepszą frekwencją mogą poszczycić się wyborcy głosujący w Szklarach Dolnych. Tam wzięło udział w wyborach blisko 26% uprawnionych. Najgorzej w tym zestawieniu wypadają dotychczas wyborcy, którzy swój głos oddają w Zespole Szkół w Chocianowie. Tam zagłosowało na razie niespełna 18% wyborców.

Do udziału w wyborach na antenie lokalnej telewizji Chocianow.tv zachęcają lokalni politycy. Zapraszamy do obejrzenia wideo oraz udziału w wyborach.

______________
AKTUALIZACJA:
Gmina Chocianów (stan na godzinę 17:00) przekroczyła już 45% frekwencji. Na czołówkę wysunęli się wyborcy głosujący w Szkole Podstawowej w Parchowie. Tam frekwencja przekroczyła już 54%. Frekwencyjną tabelę nadal zamykają wyborcy głosujący w Zespole Szkół w Chocianowie. Tam frekwencja do godziny 17:00 osiągnęła poziom 41%. Lokale wyborcze otwarte będą do godziny 21:00.
[KN]