Odpowiedzialny za rozwój kultury, turystyki i aglomeracji w Województwie Dolnośląskim Krzysztof Maj odwiedził w ostatnim czasie gminę Chocianów, gdzie spotkał się z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim oraz dyrektor Regionalnego Centrum Kultury Agatą Wesołowską. Wśród tematów znalazły się m.in. zbliżające się wielkimi krokami Dni Jagody!

Dni Jagody 2023 to impreza, na którą z pewnością czekają mieszkańcy naszej gminy i regionu. W tym roku tradycyjnie odbędzie się ona po zakończeniu roku szkolnego. Znamy już pierwsze gwiazdy, które pojawią się na chocianowskiej scenie w sobotę, 1-ego i w niedzielę, 2 lipca.

Zapraszam Państwa bardzo serdecznie wraz z całymi rodzinami na Dni Jagody w Chocianowie - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Będzie się działo - dodał włodarz Chocianowa.

W swoim wpisie (kliknij link) opublikował także plakat, z którego wynika, że na Dniach Jagody w Chocianowie wystąpi Piotr Cugowski, znany polski muzyk rockowy, wokalista i współzałożyciel zespołu Bracia, prywatnie syn Krzysztofa Cugowskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku, także w 2023 na scenie zagości Kabareton. Tym razem uczestników Dni Jagody rozbawią Jarosław Sobański z Kabaretu Zachodniego, Andrzej Kozłowski z Kabaretu pod Wyrwigroszem oraz Bartosz Gajda z Łowcy.B.

Święto Miasta i Gminy Chocianów

Pod koniec ubiegłego tygodnia Chocianów odwiedził członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Krzysztof Maj.

Rozmawialiśmy na temat wzajemnej współpracy w rozwoju wydarzeń kulturalnych w naszej Gminie, a także o Dniach Jagody oraz promocji tego wydarzenia na arenie województwa dolnośląskiego - przekazał Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów w mediach społecznościowych (kliknij link). - Dziękuję za wizytę, pomysły i konstruktywną rozmowę. Będzie się działo - dodał Tomasz Kulczyński.

Relację ze swojej wizyty w Chocianowie w swoich mediach społecznościowych zamieścił także Marszałek Maj.


Już niebawem poznamy kolejne gwiazdy Dni Jagody 2023, dlatego zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych doniesień.