Chcesz spełnić swoje marzenia i zdobyć koronę najpiękniejszej mieszkanki Dolnego Śląska? Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i wystąpić na scenie? Organizatorzy konkursu piękności zapraszają do udziału w edycji 2024. Czas na wysłanie zgłoszenia chętne mają do 18 lutego.

Konkurs Miss Województwa Dolnośląskiego to wydarzenie, które cieszy się niepodważalną renomą wśród znawców świata piękna i mody oraz jest najważniejszym i najbardziej prestiżowym konkursem piękności w woj. Dolnośląskim. Do niedzieli, 18 lutego kandydatki (Miss wybierana będzie z roczników 1995 - 2005, zaś Miss Nastolatek z roczników 2006 - 2010) mają czas na wypełnienie ankiety na stronie https://missdolnegoslaska.pl/zostan-miss/. Oprócz przekazania informacji podstawowych (imię, nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania oraz kontakt) należy także podać swoje wymiary i odpowiedzieć na pytania o udział m.in. w innych konkursach piękności oraz przesłać swoje zdjęcia.

Konkurs Miss Województwa Dolnośląskiego jest wydarzeniem, którego zadaniem jest wniesienie świeżości i nowej jakości w wizerunek lokalnych konkursów piękności. Wybory te pełnią funkcję pełnoprawnych eliminacji do najbardziej prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu Piękna Polska Miss - informują organizatorzy wydarzenia. - Wybory są promocją województwa dolnośląskiego i Wrocławia. Kandydatki do tytułu najpiękniejszej mieszkanki Dolnego Śląska dbają także o wizerunek i promocję firm partnerskich. Konkurs wieńczy gala finałowa, na której zostanie wybrana najpiękniejsza mieszkanka Dolnego Śląska oraz Wrocławia. Udział w konkursie pozwala na spełnienie marzeń. Dla wielu dziewcząt jest szansą na zrealizowanie swoich ambicji, życiowych planów, a także początkiem kariery w świecie reklamy czy modelingu - dodają.
W kwestionariuszu osobowym pojawiają się także pytania o posiadane potomstwo i stan cywilny jednak, jak zauważają sami organizatorzy informacje te są "bez znaczenia". Najważniejsze jest posiadanie polskiego obywatelstwa. Sesje dla półfinalistek odbędą się w BEMA studio przy ul. Sienkiewicza 8a we Wrocławiu w dwóch terminach (do wyboru przez kandydatki): w sobotę, 10 lutego w godzinach od 10:00 do 16:00 oraz w piątek, 23 lutego w godzinach od 15:00 do 20:00. Czas trwania sesji to około 1,5h (strój obowiązkowy to jeansy, biała koszulka i szpilki). Później kandydatki czeka półfinał regionalny, a dla zakwalifikowanych finalistek sesja i gala finałowa.