Organizowany przez Parafię pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Urząd Miasta i Gminy Chocianów oraz Regionalne Centrum Kultury konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną powraca także w 2024 roku. Sprawdzamy szczegóły!

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną 2024 to nie tylko okazja do uczczenia tradycji, ale także do wyrażenia własnej kreatywności i zaangażowania w lokalną społeczność. Celem konkursu jest przede wszystkim zachowanie tradycji związanych z okresem Wielkanocy oraz promowanie amatorskiej twórczości i lokalnego folkloru.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, uczniów świetlic szkolnych, dzieci z świetlic i wiejskich ośrodków kultury - informują organizatorzy. - Warunkiem udziału jest wykonanie i dostarczenie do siedziby Organizatora – Regionalnego Centrum Kultury pracy wraz z metryczką zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko wykonawcy, wiek, nazwa szkoły, klasa, telefon kontaktowy do uczestników. Pracę należy dostarczyć w terminie od 18 do 20 marca 2024 roku. Po ocenie komisji konkursowej prace należy odebrać w dniu 22 marca br. i przyjść z palmą na mszę św. dnia 24 marca o godz. 12:00 do kościoła pw. Św. Józefa Robotnika w Chocianowie - dodają.
Zgłoszenie udziału w konkursie oznacza akceptację warunków regulaminu (kliknij link). Niezbędnym elementem udziału w konkursie jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatorów, zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej wyjątkowej inicjatywie, która promuje piękno sztuki i kultywuje nasze dziedzictwo kulturowe.