Już niebawem mieszkańcy naszej gminy będą mogli skorzystać z nowych zajęć w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji LOWE, które w październiku tego roku wystartowało z ciekawą ofertą edukacyjną dla dorosłych. Na ten projekt udało się pozyskać łącznie ćwierć miliona złotych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uniwersytet III Wieku, jak potocznie nazywają mieszkańcy te zajęcia, to bezpłatne kursy z języków obcych, obsługi komputera oraz odpowiedzialnego rodzicielstwa i wychowania dzieci. O tym temacie pisaliśmy w naszych doniesieniach: "Ćwierć miliona dla Chocianowian", "Każdy znajdzie coś dla siebie" oraz "Uniwersytet dla dorosłych wystartował - zapisz się na bezpłatne zajęcia".

- W drugiej połowie stycznia 2021 roku dorosłym mieszkańcom Gminy Chocianów zostanie zaprezentowana nowa oferta zajęć i rozpocznie się nabór do kolejnych grup. Serdecznie wszystkich zapraszamy do zapoznania się z nią oraz do udziału w zajęciach - zaprasza koordynator projektu LOWE Jacek Nowicki.
Warto tym bardziej, że w ostatnich dniach zakończył się proces wyposażania nowych pracowni: językowej i komputerowej, o czym pisaliśmy w naszym artykule: "Dwie nowe pracownie i biblioteka w Szklarach Dolnych". W ramach tej rewitalizacji od połowy grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych, gdzie swoją siedzibę ma Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji, funkcjonuje również zrewitalizowana biblioteka miejska dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych.
[KN]