W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II każdy znajdzie coś dla siebie - mowa nie tylko o wychowankach tej placówki, lecz także o pozostałych mieszkańcach Szklar Dolnych. Najlepszymi przykładami są m.in. filia biblioteki miejskiej czy klub sportowy "Relaks".

Na wyremontowanym poddaszu szkoły w ubiegłym roku powstała Izba Pamięci, chętnie odwiedzana także przez seniorów. Podstawówka, zgodnie ze swoim mottem "łączy tradycję z nowoczesnością" za pośrednictwem systematycznie organizowanych "wieczornic historycznych", podczas których starsi mieszkańcy dzielą się z młodzieżą wspomnieniami z okresu swojej młodości.

Moim marzeniem jest stan, w którym w szkole zawsze tętni życie, a każda godzina gdy placówka jest pusta, to godzina stracona - zauważa dyrektor szkoły, Jacek Nowicki - zapraszamy wszystkich mieszkańców do korzystania z naszych obiektów.

Możliwe jest to popołudniami, kiedy dzieciaki trenują taniec nowoczesny i tenis ziemny, wieczorami - od poniedziałku do czwartku regularnie dzięki współpracy z Sołtys Szklar Dolnych, Dorotą Janusz odbywają się zajęcia językowe finansowane ze Środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego (w ramach projektu "Znajomość języków obcych i obsługi komputera furtką do większych szans na rynku pracy"), a także w weekendy, które dorośli mogą wykorzystać na sportowy relaks. 

- W okresie zbliżających się ferii zimowych przeprowadzimy wiele ciekawych zajęć dla najmłodszych - dodaje dyrektor Nowicki.

Z pewnością poinformujemy o kolejnych szkolnych wydarzeniach i sukcesach. O dotychczasowych wspominaliśmy m.in. w artykułach: Szkoła będzie współpracować z Uczelnią oraz Łączą tradycję z nowoczesnością

[KN]