W ten weekend najmłodsi również mogli posłuchać ulubionych bajek w ramach akcji "Zaczytany Chocianów". Dzisiaj swoją premierę miała kolejna czytanka, tym razem czy "Daleko jeszcze?" pytał radny Paweł Bujak. Zapraszamy do obejrzenia wideo.

Pomysł Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego cieszy się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników serwisu społecznościowego. Tradycją stało się już, że w soboty i niedziele o godzinie 18:30 pojawiają się kolejne nagrania. Dotychczas dziewięć filmów z tej serii osiągnęło ponad 1000 wyświetleń. Dzisiaj do kolekcji czytanych bajek dołączyła dziesiąta, p.t. "Daleko jeszcze" przeczytana przez Pawła Bujaka, Radnego Rady Miejskiej w Chocianowie.

Akcja zorganizowana przy współpracy Biblioteki Publicznej w Chocianowie z Referatem Promocji, Komunikacji Społecznej i Informatyki z tutejszego magistratu to łącznie 10 filmów: wiersz Akademii Czytania Bajek, "Skradziony domek żółwia", "Bajka o złotej rybce", "Bajka o wystawie", "Rozmyślania łaciatej krówki", "Pies i kość", "O Biedronce, która zazdrościła słońcu", "Kwiatowe wróżki" oraz "Pracowite mrówki". Do akcji dotychczas włączyli się tutejsi nauczyciele, radni i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy.

Aby na bieżąco śledzić pojawiające się w sieci nagrania wystarczy subskrybować Gminę Chocianów w serwisie społecznościowym YouTube, na którym pojawiają się produkcje.
[KN]