Niepokojące wieści nadchodzą z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Polkowicach. Aktualnie w naszym powiecie jest 141 osób objętych kwarantanną. Na mapie najliczniejszych izolacji znalazły się gminy: Polkowice i... niestety także Chocianów.

Na terenie naszego powiatu aktualnie znajdują się 23 osoby w nadzorze epidemiologicznym (stan na godzinę 11:15). Zdecydowanie więcej osób znajduje się obecnie w izolacji domowej. Łącznie osób objętych kwarantanną w naszym powiecie jest 141, z czego 65 w gminie Polkowice i 41 w gminie Chocianów. W Grębocicach i Przemkowie jest po 12 osób objętych kwarantanną, natomiast 6 w Gaworzycach i 5 w Radwanicach. Dotychczas na terenie naszego powiatu u jednej osoby zdiagnozowano zarażenie wirusem SARS-CoV-2.

Objęcie kwarantanną nie oznacza jednak samego zachorowania czy nawet wysokiego zagrożenia zakażeniem. Ma ono zazwyczaj na celu odizolowanie od społeczeństwa ludzi, którzy mieli kontakt z osobą, u której zdiagnozowano koronawirusa, aby przez kolejne 14 dni obserwowali swój stan zdrowia i nie kontaktowali się osobiście z innymi ludźmi.

Ostatnie dane z województwa pochodzą z wczoraj z godziny 19:01. Wówczas w naszej gminie było tylko 20 osób objętych kwarantanną. Wiemy jednak, że sytuacja zmienia się z godziny na godzinę, dlatego jest wielce prawdopodobne, że te liczby uległy już zmianie. Gdy tylko nadejdą do nas następne informacje - od razu o nich poinformujemy.
[KN]