Kolejne działania pokazują, że władza nie śpi, a intensywnie działa. Pewne wyborcze obietnice ujrzały światło dzienne, inne są w trakcie realizacji, a jeszcze inne wpisane jako kolejne działania do zrealizowania jeszcze w tej kadencji.

Nasza redakcja przyjrzała się dzisiaj pracy Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego w Chocianowie, które obecnie jest w trakcie rozbudowy sieci wodociągowej. Jeszcze we wrześniu pisaliśmy o rozbudowie sieci wodociągowej w Chocianowcu o dodatkowe 120 metrów. Pierwsze budynki zostały już podłączone do nowo wybudowanej sieci, o czym pisaliśmy tutaj .

Dziś dowiedzieliśmy się, że w tym tygodniu ruszą prace związane z rozbudową sieci w Parchowie. Następnym krokiem jest dokończenie pierwszego etapu inwestycji budowy sieci wodociągowej w Rakowie.

- Spółka PWK na realizacje ww. zadania (etap II – VII) będzie ubiegać się o pozyskanie środków zewnętrznych w postaci niskooprocentowanej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie ok. 900 000,00 złotych. I cały Raków zostanie zwodociągowany w przyszłym roku. Dlatego też zawnioskowaliśmy o przesunięcie w budżecie kwoty 140 tys. na rozpoczęcie budowy sieci wodociągowej przy ul. Spacerowej w Chocianowie. – mówi Paweł Najdek Członek Zarządu ds. Technicznych

Dlatego już dziś możemy śmiało powiedzieć, że do końca roku 2020 w całym Rakowie popłynie woda i każdy mieszkaniec bez wyjątku będzie czerpał czystą wodę we własnym domu.