- Przed nami wspaniałe obchody, imprezy towarzyszące i super gwiazdy polskiej estrady - zapowiadają pracownicy Regionalnego Centrum Kultury. Chodzi o zapowiadane przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego obchody 50-lecia Gminy Chocianów. Po szczegóły udaliśmy się do Urzędu Miasta i Gminy Chocianów.

Przypomnijmy, że w grudniu 1973 roku w wyniku zmian administracyjnych powołana została do życia Gmina Chocianów. Dokładnie 9 grudnia siedziba została przeniesiona z ówczesnej siedziby, Trzebnic do Chocianowa, co spowodowało także zmianę nazwy jednostki administracyjnej. Tego dnia przyłączono do Gminy Chocianów również wsie Jabłonów, Nową Wieś Lubińską, Parchów i Pogorzeliska z Gminy Polkowice, zaś wyłączono wsie Bukowna i Lisiec włączając je do gminy Lubin (czytaj: "50 lat minęło, jak jeden dzień").

- Zgodnie z zapowiedziami Pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego rok 2024 będzie pełen atrakcji. Pierwszą taką imprezą tematyczną, poświęconą obchodom 50-lecia Gminy Chocianów będzie wydarzenie zaplanowane na wiosnę. W piątek, 5 kwietnia odbędzie się między innymi otwarcie odcinka Cyklostrady Dolnośląskiej, który połączył Chocianów z Lubinem. Z tej okazji odbędzie się także rowerowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego, do udziału w którym już teraz zapraszamy - zdradza Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - To jednak nie wszystko, bowiem w Chocianowie zawitają gwiazdy polskiej estrady, jednak o tych szczegółach będziemy informowali niebawem. Mamy nadzieję, że będziecie Państwo bawić się na wymarzonej imprezie - dodaje Wan.
W sieci pojawił się już pierwszy plakat, który publikujemy także poniżej. Gdy tylko poznamy nazwiska artystów, którzy wystąpią dla świętujących 50-lecie powołania do życia Gminy Chocianów mieszkańców, z pewnością od razu Państwa poinformujemy, dlatego zachęcamy do aktywnego śledzenia naszego portalu.