- Pociągiem z Chocianowa przez Przemków do Głogowa – to nasz najnowszy plan - przekazał Marszałek Dolnego Śląska, Tymoteusz Myrda. Jego realizacja spowoduje, że Chocianów stanie się prawdziwym powiatowym hub-em łączącym mieszkańców Powiatu Polkowickiego z Wrocławiem, Legnicą i Głogowem (pociągami Kolei Dolnośląskich) oraz z Polkowicami (bezpłatną komunikacją) i Lubinem (bezpłatną komunikacją oraz ścieżką rowerową). Wszyscy podróżni spotkają się w Centrum Przesiadkowym, który jako pomysł Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego staje się strzałem w dziesiątkę!

Ta informacja potwierdza nasze ostatnie doniesienia (czytaj: "Aż ponad 72 tysiące pasażerów! Od niedzieli nowy rozkład"). Mieszkańcom Przemkowa będzie łatwiej dostać się do Polkowic - co prawda z Przemkowa będą musieli dojechać pociągiem do Chocianowa, ale stąd już za darmo pojadą bezpłatną komunikacją do Polkowic. Żeby tak się stało Województwo Dolnośląskie oficjalnie przejęło od Gminy Przemków fragment linii nr 303.

Przekazany odcinek liczy łącznie ponad 15 km i prowadzi z Chocianowa przez Przemków do granicy województwa. To pierwszy z trzech etapów przejęcia przez Samorząd Województwa całości linii nr 303, który przybliża nas do przywrócenia Przemkowa na kolejową mapę. Wcześniej zamierzamy uruchomić tu zastępczą komunikację autobusową - przekazał Marszałek Tymoteusz Myrda. - Dziękuję Jerzemu Szczupakowi - Burmistrzowi Przemkowa za gotowość do współpracy w budowie nowoczesnej sieci kolei regionalnej na Dolnym Śląsku. Dzięki temu mieszkańcy Przemkowa będą mogli łatwiej realizować swoje życiowe plany i aspiracje, a sama gmina z jej walorami przyrodniczymi stanie się ciekawym i łatwiej dostępnym miejscem dla turystów - dodał w swoich mediach społecznościowych.
O tym, że Chocianów jest także kolejowy (statystycznie każdy mieszkaniec Gminy Chocianów podróżuje pociągiem przynajmniej raz w miesiącu) przypomniał wczoraj Burmistrz Tomasz Kulczyński w swoich mediach społecznościowych.To kolejny przystanek na mapie rozwoju kolejowego Dolnego Śląska realizowanego w tej kadencji. Już nie możemy się doczekać!